Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

04 Aralık 2018 Salı, 22:29
Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme 642x320 - Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Türkiye’de yaklaşık 25 milyon kredi kartı bulunuyor. Bu durumda beş kişiden biri kredi kartı kullanıyor, demektir. Kredi kartı kullanan kişiler hesap kesim tarihine göre, aylık ödemelerini gerçekleştiriyor. Kişilerin elde ettiği gelirler ile kredi kartı hesap kesim tarihi uyuşmuyor olabilir. Kredi kartının kesim tarihi ile maaş gününüzün uyuşmaması kart borcunun zamanında ödenmemesini ve kredi sicilinizin bozulmasına sebep olabilecektir. Fakat kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirerek, kredi kartı borçlarınızı daha rahat ödeyebilirsiniz.

 

 

Hesap Kesim Tarihi Nedir?

 

Kredi kartı kullananların merak ettiği ‘ kredi kartı kesim tarihi nedir ? ‘ sorusuna değinecek olursak; kredi kartı kullanımlarının aylık periyotta baz alındığı tarih aralığına kredi kartı hesap kesim tarihi denir. Banka ay sonunda size ekstre gönderir. Yer alan ekstrede; devre içi kullanımlar ve harcamalar yer alır. Hesap kesim tarihine kadar borçlarınızı ödemeniz gerekiyor. Ekstre devir, iki hesap kesim tarihinin arasında kalan dönemi anlatır. Hesap kesimi yapıldıktan sonra yapılan harcamalar, kredi kartının son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekiyor. Ayrıca kart kullanan kişilerin sorduğu ‘ kredi kartı hesap kesim tarihinden kaç gün sonra ödenir? ‘ sorusunun detaylarına bakacak olursak; yasa gereği kred kartı kesimi yapıldıktan 10 iş günü içerisinde ödenmek zorundadır. Bu süre hafta sonu veya tatil gününe denk geldiyse, bir sonraki işgünü kredi kartı ödemesi yapılabilir.

 

Kredi kartı hesap kesim tarihi ile elde ettiğiniz gelir uyuşmadığı için ödeme yapmadığınız takdirde, kredi notunuz olumsuz etkilenecektir. Bankalar müşterilerini elde tutmak için, kullanıcı memnuniyetine önem vererek hesap kesim tarihini değiştirebilir. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yaparak hem ödemelerinizi düzenli hale getirebilir hem de kredi notunuzu yüksek seviyede tutabilirsiniz.

  En Uygun Kredi Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz!

 

 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Değiştirme Yolları

 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi nedir - Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

 

Hesap kesim tarihini en hızlı internet bankacılığı, mobil uygulama ve müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. İçlerinden en hızlısı internet bankacılığı, mobil uygulama ve müşteri hizmetlerini aramaktır. Şubeye giderek değiştirme yöntemi ise pek kullanılmıyor. Kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek isteyen kullanıcılar banka iletişim kanalları aracılığı ile kolayca taleplerini ulaştırabilirler. Talebinizin bankaya ulaşması ile banka, anında talebinizi yerine getirir ve işleminiz tamamlanır. Peki, kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir?

 

 

Şubeye Giderek Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

 

Hizmet aldığınız bankanın şubesine giderek, kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Banka şubelerinde dilekçe yazılır. Bankada ek olarak sizden evrak talep edebilirler. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi zaman alabilir.

 

Mobil ve İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

 

Mobil uygulama veya internet bankacılığı kullanarak, hesap kesim tarihini değiştirmeyi hızlandırabilirsiniz. İnternet bankacılığına girerek, kredi kartları menüsünden kart detayları bölümüne giriniz. Hesap kesim tarihi bölümünden güncelleyebilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

 

Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Emekli vatandaşlar ya da internet bankacılığını kullanmayan kişiler bu yöntemi seçebilir.

Kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirdikten sonra talebiniz anında alınmaktadır. Fakat kanun gereği kredi kartı hesap kesim tarihi ile ilgili bazı düzenlemeler bulunmaktadır. Bu düzenlemelere göre; kredi kartı kesim tarihi değişikliği; aynı dönem içerisinde yapılamamakta, bir sonraki dönem için yapılabilmektedir. Bu sebeple, kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği sonrası aynı ay içinde iki ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile taksitli nakit avans kullandıysanız, kredi kartı hesap kesimi yapılamamakta, ya borcun tamamen kapatılması ya da borç bittikten sonra işlem yapılması gerekmektedir. 

  Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

 

Bunları da Beğenebilirsin:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz