Kredi Kartı Borcundan Kurtulmanın 3 Kolay Yolu

02 Kasım 2019 Cumartesi, 19:09
Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 642x320 - Kredi Kartı Borcundan Kurtulmanın 3 Kolay Yolu

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Günümüz şartlarına bakıldığı zaman kredi ve kredi kartı borcu olmayan bir insan dahi yoktur. Özellikle son yıllarda insanlar borcu borçla kapatarak rahatladığını düşünüyor olsa da ne yazık ki faizle birlikte borcu çok daha fazla artıyor. Kurumların açıkladığı verilere bakacak olursak; 2018 yılında 32 milyon vatandaşın kredi ve kredi kartı borcu tam olarak 574.6 milyarı aşıyor.

 

Borçta bu kadar artış yaşanınca insanlar bankalara giderek en düşük faizle kredi çekerek borcunu kapatıyor. Bazı insanlar ise kredi kartı borcundan dolayı kredi çekemez durumdadır. Resmi kurumların açıklamasıyla yürürlüğe giren karar borçluları rahatlattı. Bu karar diğer bütün bankalar da kredi kartı borcu olan tüm vatandaşları kapsıyor.

 

Detaylı araştırma yaparak bu durumun krediler için de geçerli olduğunu öğreneceksiniz. Kredi kartı yapılandırmasından tek bir şartla faydalanabiliyorsunuz. Düzenli ödeme yapan vatandaşları kapsamıyor bu kredi kartı

yapılandırma durumu. En az 2 veya 3 gün gecikmede kalarak kredi kartı yapılandırmasından faydalanabilir ve istediğiniz aya kadar kart borcunu yapıalndırabilirsiniz..

 

 

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Kapatabilirim?

 

 

kredi kartı borcu yapılandırma - Kredi Kartı Borcundan Kurtulmanın 3 Kolay Yolu

 

 

Devlet bu konuda vatandaşlarına bir olanak sağlayarak kredi kartı yapılandırmasına başvurabileceğinizi belirtti. 60 aya kadar yapılandırmaya gidebiliyor ve çok düşük faiz karşılığında ödemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Hangi Bankalar Yapılandırma Yapabilir?

 

Kredi kartı borcu bulunan bütün vatandaşlar bu konuda çalıştıkları bankalarıyla irtibata geçebilir ve yardım alabilirler. Genellikle bankalar faizi daha yüksek tutabiliyor. Bu durumda devletin açıkladığı diğer bankalarla görüşme yaparak bütün kartlarınızın borcunu buraya taşıyarak, daha düşük faiz seçeneklerinden yararlanmış olursunuz.

 

Kaç Aya Kadar Yapılandırma Seçeneği Var?

 

12 ay ile 60 ay arasında yapılandırma seçenekleri değişiyor. Bu durumda faiz oranları da değişiklik gösteriyor.

 

Özetle, kredi kartı borcundan kurtulmanın 3 yolu şöyledir:

 

  • Borç transferi
  • Kredi kartı borcu yapılandırma
  • İhtiyaç kredisi ile kart borcu kapama

 

 

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

 

 

kredi kartı borcu kapatma kredisi veren bankalar - Kredi Kartı Borcundan Kurtulmanın 3 Kolay Yolu

 

Çalıştığınız firmadan maaş bordrosu, hizmet dökümü alarak kimliğiniz ile birlikte bankalara gidebilirsiniz. Bunların dışında başka bir geliriniz varsa bunu da beyan eden bir evrakı yanınıza almanız da fayda var. Buna göre yapılandırma da onay alma işleminiz artacaktır.

 

Yapılandırma işleminden sonra kart işleme kapatılıyor. Bazı bankalar bu işlemden sonra size düşük limitli kart verebiliyor. Yapılandırmaları düzenli ödediğiniz zaman kredinizi de rahatlıkla çekebilirsiniz. Kredi kartı borcu kapatma kredisi

veren bankalar ile kart borcundan kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
OdeaBank Bank’O Card Kredi Kartı Başvurusu Merkezi Lübnan’da…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz