Kredi Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yaptırılır?

24 Ocak 2019 Perşembe, 20:07
Kredi Hayat Sigortası Yaş Sınırı Kaçtır 642x320 - Kredi Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yaptırılır?

Kredi Hayat Sigortası Yaş Sınırı Kaçtır?

Hayat sigortası, gündelik yaşamımızda karşılaşabileceğimiz ani ve beklenmedik durumlara karşı sizi ve aile fertlerinizi güvence altına alan bir poliçe türüdür. Belli bir prim ödenerek hizmet alınan hayat sigortaları ölüm, hastalık veya sürekli sakatlık durumlarında devreye girmektedir. Sebepsiz yere işten çıkarıldığınızda da sizlere destek olan kredi hayat sigortası poliçeleri de sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır.

 

Hayat Sigortası Çeşitleri

 

Hayat sigortası iki kategori de yer almaktadır. Bu kategoriler tam koruma sunan hayat sigortası ve birikimli hayat sigortasıdır. Tam koruma hayat sigortaları sigortalıya veya sigortalının kanuni mirasçılarına maddi güvence sunar. Sigorta türünde birikim yapılmamaktadır. Tam koruma hayat sigortası diğer sigorta poliçelerine göre daha yüksek prim ödemesi talep etmektedir. Tam koruma sigorta poliçelerinde ölüm, kısmi veya kalıcı sakatlık durumlarında devreye girmektedir. Kredi kullanmadan önce yaptırılan hayat sigortası ile vefatınız halinde kredi borcunuz sigorta şirketi tarafından ödenmektedir.

 

Birikimli hayat sigortası ise birikim yapmamızı sağlayan ve aynı zamanda poliçe sahibi ve mirasçılarını finansal olarak güvence altına alan bir hizmettir. Bu poliçe türü gündelik hayatınızda karşılaşabileceğiniz olumsuz finansal etkileri en alt seviyeye indirmeyi hedeflemektedir.

 

Kaç Yaşına Kadar Kredi Hayat Sigortası Yapılır?

 

Hayat sigortasından yararlanmak için en az 18 yaşını doldurmalı ve sağlıklı olmanız gerekir. 18 yaşından küçükseniz veliniz ile beraber poliçe hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hayat sigortası yaptırmak için üst yaş sınırı ise 65 olarak açıklanmıştır. Bu yaşın üstünde yer alan kişilere hayat sigortası yapılmamaktadır. Bununla beraber isteğinize bağlı aynı sigorta şirketi üzerinden farklı hayat sigortası poliçelerinden de yararlanabilirsiniz. Bankalardan kredi talebinde bulunan kişiler bu yaş sınırının üstünde iseler, kredi talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Fakat bankadan bankaya değişmekle birlikte kredi talebinizde sizden ek teminat istenerek kredi kullandırılabilir. Yani bankaya kefil, ipotek gibi ek teminat bildirimi yaparak teminatla kredi almanız mümkündür. Fakat böyle bir durumda kredi kullanan kişinin borcunun sigorta kapsamında olmadığını ve kişinin vefatı halinde borcun tamamen size kalacağını bilmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple; kredi kullanmadan önce hayat sigortası yaptırmanız oldukça önemli husustur.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz