Kredi Dosya Masrafını Geri Almanın Yolları

08 Mayıs 2020 Cuma, 09:29
Kredi dosya masrafı iadesi 642x320 - Kredi Dosya Masrafını Geri Almanın Yolları

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma

Kredi çekmek isteyen birçok kişi çekeceği parayı düşünerek kredi masrafına kesilecek parayı gözden çıkartmaktadır. Aslında gözden çıkarılıyor denilen para belli bir süre sonra kredi çeken kişi için sorun haline gelerek kesinti olan parayı alabilmek için bir takım işlemlere başvurmaktadır. Kesinti olan para az miktar olarak kesilmemektedir.

Bu nedenle her kredi çeken kişi yaklaşık her kredi borcu bitmesi sonucu tekrar kredi çekmeyi düşünerek ikinci kredi çekimini göze alır. Çekilen kredi, masraf iadesi müşterinin uğraşı sonucu kesinti olan masraf parası geri alınır. Peki, kredi masraf iadesi

 

 

Kredi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır?

 

 

Çekilen kredi müşteri tarafından kullanılır, kullanılan kredi masraf parası kişilerin istediği zamanında alabilme şansına sahiptir. Müşteri çektiği kredi dekontu ile işlem yaparak tüm bilgileri saklamalıdır. Saklanılan bilgiye göre işlem yapılır, kredi dekontları uzun yıllar geçse bile müşteri tarafından saklanarak çekilen paranın bilgisi dekonta işlemekte bu bilgi doğrultusunda müşteri sakladığı dekont sayesinde gerekli bilgilerle birçok kişi kendi parasını almaktadır. Kredi dosya masrafı iadesi için başvuru şarttır.

 

Kredi çeken kişinin kimlik veya fotokopisi ve çekilen paranın dekontları ve bu örnekler ile Kaymakamlığa gidilmelidir. Tüketici haklarına kişinin kendisi bir dilekçe yazması gerekir, yazılan dilekçede çekilen para miktarı ve tarihi yazılmalıdır. (E-devletten de başvuru yapılabilir.) Başlatılan süreç içinde yaklaşık bir hafta ya da bir ay içinde kişilerin telefonuna mesaj ya da iletişim olarak bilgi verilir. Gelen bilgi ve belge inceleme doğrultusunda kredi çeken kişi bankadan kesilen parayı alabiliyor. Kredi dosya masrafı iadesi başvurusu yapmak bu kadar kolay.

 

Birçok kişi yıllar içinde çekmiş olduğu kredilerin tümü dahilinde kesilen paranın toplamını toplu olarak alabiliyor. Kesilen miktar yaklaşık olarak bir birikim sonucu kişilerin çektiği kredi sayısına göre hesaplanarak ödeme yapılıyor. Bu durum son derece banka müşterisini memnun ederek çekmiş olduğu paranın kredi kesintisini almasını sağlamaktadır.

Birçok banka kredi çekilen paranın masrafını ödemektedir, bu durum müşteri başvurusu sonucunda gerçekleşir. Fakat yakın tarihli kullanılan kredilerde dosya masraf iade talebi talebinize istinaden alındığından iade edilemeyebilmektedir. Bilinçli olan müşteri tüketici haklarından hakkını arayıp sonuç itibari ile mücadele ettiği parayı almaktadır. Böylelikle tecrübe sahibi edinen müşterilerin aynı işlemi gerçekleştirerek kredi kesinti parasını alabiliyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz