Koronavirüs Ticari Destek Kredisi Veren 3 Kamu Bankası

12 Nisan 2020 Pazar, 09:19
Koronavirüs Ticari Destek Kredisi Veren 3 Kamu Bankası 642x320 - Koronavirüs Ticari Destek Kredisi Veren 3 Kamu Bankası

Kamu Bankları Koronavirüs Destek Paketleri

 

Vakıfbank Koronavirüs Ticari Destek Paketi

 

Vakıfbank; koronavirüs nedeni ile olumsuz etkilene firmalar için destek paketini açıklayan ilk banka oldu. Bu kapsamda ticari firmaları sunulan pakette şu maddeler yer alıyor.

 

 • Kısa vade de ödenmesi gereken kredi ana para, faiz ödemeleri firmaların isteğine göre yeniden yapılandırılabilecek. 31 Mart – 30 Haziran arası yapılması gereken ödemeler haziran sonrasına ertelenebilecek.

 

 • Firma bünyesinde çalıştırılan personelin 3 aylık maaş gideri için 3 aylık gider miktarı kadar uzun vadeli kredi kullanılabilecek.

 

 • Turizm, ulaşım ve sanayi sektöründe koronavirüs salgını nedeni ile olumsuz etkilen firmalar için 12 aya kadar geri ödemesiz kredi paketleri ile destek veren Vakıfbank ayrıca firmaların SGK yükümlülüklerini azaltmak adına nakit yönetim limitlerini de artıracak.

 

Maliyetsiz finansman imkanını firmalara sunan Vakıfbank bu destek paketinden yararlanmak isteyen firmalara 1 nisanda başvuru yapmaları halinde destek oluyor. Firmaların yararlanmak istedikleri destek paketi için işletme giderleri, SGK giderleri ile ilgili belgeleri kredi başvurusu sırasında sunmaları yeterli oluyor.

 

 

Halkbank Koronavirüs Ticari Destek Paketi

 

 

 • Finansal istikrarın korunması adına 31 Mart 2020 ye kadar kredilerinin ana para ve faiz tutarlarını ödeyemeyen firmalar için haziran sonrasına kadar kısa vadeli olarak 3 ay kredi öteleme imkanı sunuluyor.

 

 • Esnaf ve sanatkarların talep etmesi durumunda ödemeleri gereken kredi ana para ve faiz tutarları 3 ay olarak faizsiz bir şekilde ötelenecek.

 

 • Ticari firmaların ve küçük esnafın personel giderleri, SGK giderleri kadar ilave kredi limiti açılacak ve isterlerse 12 ay geri ödemesiz, isterlerse eşit taksitler halinde ödeme planı yapılacak.

 

 • Nakit akışında problem yaşayan firmalar için uygun vadeli ve 6 ay geri ödemesi kredi limitleri sunulacak

 

 • Turizm gibi en fazla etkilene sektörlerde yer alan firmalar için geri ödemesiz kredi süresi 12 aya kadar uzatılabilecek.

 

Halkbankası koronavirüs ekonomik destek paketinden yararlanmak isteyen firmalar personel giderlerini gösteren belgeler, SGK tutarları, ihtiyaç duydukları nakit miktarını gösteren hesap cetvelleri ile birlikte banka şubesi aracılığı ile bu pakete başvuru yapabiliyorlar.

 

 

Ziraat Bankası Koronavirüs Destek Paketi

 

 

 • Firmaların kredi ödemelerini 30 Haziran 2020 ye kadar faizsiz bir şekilde ötelenecek.

 

 • 3 aylık personel giderleri, sgk ödeme tutarları kadar ek kredi kullandırılacak.

 

 • Nakit istikrarını korumak adına nakit yönetim limitleri artırılacak.

 

 • İlave kredi kullanım imkanı sağlanacak. 6 – 12 ay geri ödemesiz krediler kullandırılacak.

 

Bu paketten yararlanmak isteyen büyük, orta ölçekli ve küçük ticari işletmeler ilgili evraklar ile kredi başvurusu yapabilirler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz