Konut Kredisini Erken Kapatmak Avantajlı Mı?

05 Mayıs 2021 Çarşamba, 19:36
Konut Kredisi Erken Kapatma Avantajlari 642x320 - Konut Kredisini Erken Kapatmak Avantajlı Mı?

Konut Kredisi Erken Kapama

Konut kredisi bütün bankaların kredi notu yüksek olan kişilere sunmuş olduğu avantajlardan bir tanesidir. Ev fiyatlarının oldukça yüksek olması, para biriktirerek ev alınması durumunu ortadan kaldırmaktadır. Çünkü para biriktirme sırasında mevcut olan evin değeri de artış göstermektedir. İnsanlar da sürekli olarak bir birikim çabası içerisine girmektedir. Bunun için konut kredisine başvuruda bulunmak daha avantajlıdır. Evi erken almış olursunuz. Evin değeri artsa da sizin krediniz ve ödeme planınız sabit olur. Ancak bazen elinize toplu para geçer. Evi satmak isteriniz.

Daha yüksek fiyattan satış yapıp, değerlenen evin parası ile hem krediyi kapatmak hem de elinizde para kalsın istersiniz. Konut kredisini erken kapatmak istemenin birçok nedeni vardır. Kimse bankalara borçlu kalmak istemez. Konut kredisi başvurusunda bulunduktan sonra almış oldurunuz krediyi de erkenden kapatmak istemek doğadır.

 

 

Konut Kredisi Erken Kapatma Avantajları

 

 

Peki konut kredisini erken kapatmak avantajlı mı? diye merak ediyorsanız, şüphesiz ki bu olumlu bir yanıt olacaktır. Oldukça avantajı vardır. Bu avantajları aşağıda bulabilmeniz mümkündür.

 

  • Banka kredi notu yükselir.
  • Bireysel hesabınızda üzerinizde mevcut bir kredi olmadığı için ve erke kredi kapattığınız için kredili limitiniz yükselir.
  • Bir sonraki kredi başvurusu anında değerlendirmeye alınır. Olumlu değerlendirilir. Bir sonraki kredinin çıkma ihtimali kesinlik derecesindedir.
  • Kredi hesaplanırken bir ana para üzerinden bir de faiz üzerinden hesaplama yapılır. Eğer borcu erken kapatacak iseniz, mevcut ödeme planınızın altında bir tutar ödersiniz. Ana parayı ödersiniz. Uzun vadeli faizde indirime gidilir. Örneğin toplamda 200 bin ödeme planınız var ise, erken kapattığınızda faiz indirimi uygulanır. 200 bin yerine 170 bin ödersiniz. Bu rakamlar afakidir, sadece faiz indirimi açıklamak için somut örnek verilmiştir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz