KKTC Bankalarından Kredi Çekmek

03 Nisan 2020 Cuma, 20:51
Kıbrıs Bankalarından Kredi Çekebilir Miyim 642x320 - KKTC Bankalarından Kredi Çekmek

Kıbrıs Bankalarından Kredi Çekebilir Miyim?

Kıbrıs bankaları üzerinden kredi çekmek konusunda herhangi bir kısıtlama ya da sakınca görülmemektedir. Kıbrıs bankalarından kredi almak için ilk adım bankanın kendisi ile görüşmektir. Görüşme sonucunda değerlendirmenin olumlu olması halinde Kıbrıs bankasından kredi çekilmektedir.

 

Kıbrıs bankalarından konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve bunun gibi birçok kredi çekmek mümkündür. Sadece bankanın talep ettiği koşullara uymak şartıyla Kıbrıs bankaları kredi konusunda onay vermektedir.

 

 

Kıbrıs Bankalarından Kredi Çekmek İçin Gerekli Koşullar

 

 

Kıbrıs’ta İkamet Etmiş Olma Şartı

 

Kıbrıs bankaları kendi bankalarından kredi çekme talebinde bulunan müşterilerden ikamet şartı aramaktadır. Kıbrıs’ta bulunan herhangi bir banka kredi verirken 1 yıl süresince Kıbrıs’ta ikamet etme şartı öne sürmektedir.

 

 

Kredi Başvurusu Gerekli Evraklar

 

 

Kıbrıs bankasına kredi başvurusu için bankanın talep etmiş olduğu bazı evraklar vardır. Bu evrakları tamamladıktan sonra şahıs kredi başvurusunun kesin sonucunu bekleyecektir. Kredi başvurusu için gerekli belgeler;

 

 

-T.C Kimlik Kartı ya da T.C. Nüfus Cüzdanı

-Pasaport Belgesi

-Sürücü Belgesi

-İkametgâh Belgesi

-Gelir Belgesi

-Kredi Başvuru Formu

-Kıbrıs’ta 1 yıl süreli ikametgâh belgesi

 

Bankadan kredi çekmek için istenen evraklar kredi türüne göre değişkenlik gösterir. Başvurmak istenen kredinin kendi özelliklerini kapsayan belgeyi ibraz etmek gerekmektedir.

 

 

Kıbrıs Bankasından Kredi Çekme Yolları

 

 

Kredi çekmek için gerekli evraklar tamamlanıp bankadan onay geldikten sonraki süreçte bankanın talimatları doğrultusunda kredi çekilir. Kredi çekmeye onay vermeden önce banka tarafından şahsın sicil durumu detaylıca incelenir. Sicil durumu düzgün olan şahıslara kredi verilmektedir.

 

Banka kredi onayı verirken kişinin gelir durumunu da incelemektedir. Bir kurumda uzun süre çalışmak, belge üzerinde ibraz etmek üzere başka mal varlığı ve gelirler kredi çekme konusunda bankanın göz önünde bulundurduğu detaylardır.

 

 

Kıbrıs’ta Kefilsiz Kredi Veren Banka

 

 

Kıbrıs’ta kefilsiz kredi veren tek banka Creditwest bankasıdır. Bu banka müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun doğrultuda ve kefil gözetmeksizin kredi imkânı sunmaktadır. Bununla birlikte Creditwest kredi için başvuran şahıslara Evlilik Kredisi, Dayanıklı Tüketim Malları Kredisi, Tatil ve Sağlık Kredisi gibi bireysel ihtiyaçlara kaynak olması açısından farklı kredi türlerine başvurma olanağı sağlamaktadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz