Kazadan Sonra Kasko Ne Kadar Artar?

27 Haziran 2020 Cumartesi, 09:37
Kazadan sonra kasko ne kadar artar 642x320 - Kazadan Sonra Kasko Ne Kadar Artar?

Kazadan Sonra Kasko Ne Kadar Artar 2020

Kazadan sonra kasko oranı belirlenen basamaklara göre %50 ile %150 oranında artış gösterir. Kasko poliçelerinde yeni araç 4. basamakta kabul edilir. Kasko yapıldıktan sonraki bir yıl içerisinde bir kez kaza yapan araçlar 3. basamağa düşer ve %50 oranında artış yapılır. Kazadan sonra kasko işlemleri aynı yıl içerisinde 2 kez kaza yapmış ise 2. basamağa düşerek %100 oranında artış olur. 3 kez kaza halinde ise 1. basamağa düşülür ve %150 kasko fiyatı artar. Kaza yapan aracın trafikte risk teşkil ettiği kabul edilerek kasko sigortalarında artış uygulanır. Kazadan sonra kasko artışları kusurlu olma haline ve hasar durumuna göre de farklılık gösterebilir.

 

 

Hasarsızlık İndirimi Hakkı

 

 

Kazadan sonra kasko oranları artış gösterdiği gibi hiç kaza yapmayan araçlar için de hasarsızlık indirimi uygulanır. 4. basamakta başlayan bir araç kasko yapıldıktan sonra bir yıl içerisinde hiç kaza yapmamış ise 5. basamağa geçer ve %30 hasarsızlık indirimini hak eder. İki yılın sonunda hiç kaza yaşamayan araç 6. basamağa yükselir ve kaskosu %40 indirim ile yapılır. Üç yıl süreyle kaza olmamışsa 7. basamakta yer alır ve %50 indirimli kasko yaptırabilir.

 

Kazadan sonra kasko ne kadar artar , sigorta poliçeleri hazırlanırken en önemli kriterlerden biri de aracın kaza durumudur. Kaza yapmamış hasarsız araçlar için kasko indirimleri uygulanırken kaza yapmış araçlar trafikte riskli gruba girdiğinden fiyat artışı poliçeye yansır. Aracın sigorta ve kasko işlemlerini yapan acenteye göre de artış ve indirim oranlarının değiştiğini bilmelisiniz. Sigorta acenteleri kendi çalışma prensipleri kapsamında poliçe hazırlayacağından farklı kaza sonrası artış ve hasarsızlık indirimi oranları belirleyebilirler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma Kredi çekmek…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz