İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

07 Mart 2021 Pazar, 12:33
is bankasi ek hesap KMH ozellikleri basvurusu 530x320 - İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

Müşterilerin vadesiz hesaplarında ki bakiyesi bittiği zaman oluşacak ihtiyaçların karşılanması için düşünülmüş Ek Hesap, İş Bankasının hizmetlerinden biridir. Vadesiz hesaplarda ki bakiyenin kullanılması durumunda müşteriler Ek Hesap kullanarak alışveriş, nakit çekimi, fatura ödemeleri gerçekleştirebilirler. Ayrıca EFT, havale, kira, aidat ödemelerini de Ek Hesap bakiyesini kullanarak gerçekleştirebilirler.

 

Müşterilerin gelir belgesinde ki beyan ettiği gelirlerine göre İş Bankası her müşterisi için farklı ek hesap limiti uygulamaktadır. Ek Hesap ödemelerini düzenli ödeyen müşterilerinin limit artırım talebi banka tarafından olumlu karşılanmaktadır ve limit artırımına gidilmektedir.

 

İş Bankası ek hesap borçları, 30 gün içerisinde en az asgari tutar (%30) kadar ödenmelidir.

 

30 gün içerisinde borç ödenmedi takdirde kart geçici olarak kullanıma kapatılır. 90 gün içerisinde ödenmeyen Ek Hesap borcundan dolayı hesap sahibi hakkında yasal işlem başlatılır.

 

 

İş Bankası Ek Hesap İncelemesi

 

 

İş Bankası Ek Hesap borçları, vadesiz hesaba yatan para limiti kadar borç ödenmesi olur. Eğer ki yatırılan para, Ek Hesaba ait borçtan çok ise hesabınızda artı para olarak bekletilir. Ek Hesabı kullanma zorunluluğu olmayıp, kullanılmayan bedelden dolayı herhangi bir ücret tahsil edilememektedir. İş Bankası Ek Hesaptan kullanılan kredilerin faiz günlük olarak hesaplanmaktadır.

 

Yani Ek Hesaptaki parayı kaç gün kullanılmışsa o gün sayısı kadar faiz uygulanır. İş Bankası, Esnek Hesap kredisi için uyguladığı faiz oranı ise makalenin yazıldığı tarihte aylık %1.79 dır. Bu oran kredi kartı ile çekilen paraya göre daha da avantajlı olmaktadır. Son olarak İş Bankası Ek Hesaba başvurabilmek için İş Bankası şubelerinden vadesiz hesap açtırmanız gerekmektedir. Vadesiz hesaba da ek hesap tanımlanması gerekir.

 

Bunun için de yanınızda kimlik veya sürücü belgesi fotokopisi, gelirinizi gösteren gelir belgesi, ikametgâh veya adınıza kayıtlı telefon, su, elektrik, doğal gaz faturanızı banka şubesine teslim etmelisiniz. Ek hesap hareketlerinizi 7 gün 24 saat İş Bankasının ATM noktaları, telefon bankacılığı, internet ve mobil bankacılık sistemlerini kullanarak öğrenebilirsiniz.

 

 

İş Bankası Ek Hesap Detayları

 

Özet olarar İş Bankası nın Ek Hesap – KMH detayları şu şekildedir:

  • Hesabınızda para olmasa da nakit ihtiyacınızı görebilirsiniz.
  • Günlük kullanım için faiz ödemesi yaparsınız.
  • Kullanılmayınca faiz ödemesi yapılmaz.
  • İsterseniz taksitli ek hesap uygulaması ile ek hesap borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

 

 

Güncel faiz oranları ve ek hesap başvuru detayları için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz