İnternet Alışverişlerinizde Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

11 Ocak 2020 Cumartesi, 09:00
sanal kart avantajları 642x278 - İnternet Alışverişlerinizde Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

Sanal Kart Avantajları

Gündemi takip eden herkes bilir ki; artık internette “ güvenli “ diye bir kavram yoktur. Özellikle ticari bir faaliyet içerisindeyseniz, herkes gibi sizlerde potansiyel tehdit altında olan bir internet kullanıcısınız.

 

O yüzden, her ne kadar web siteleri ve platformlar kendi tedbirlerini alsa da, sizlere de bireysel tedbirlerinizi almak için bazı görevler düşmektedir. Bunların en başında, ciddi sorunlar yaratan ve belki de telafisi zor bir durum olan kredi kartı güvenliğiniz konusu gelmektedir.

 

 

Sanal Kart Neden Önemli?

 

 

güvenli sanal kart oluşturma - İnternet Alışverişlerinizde Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

 

Her ne kadar bankaların ve alışveriş yapılan platformların güvenlik tedbirlerini almış olsa da, yine de tehdidin ortadan kalkmadığını belirtmiştik. Bu aşamada, fiziki kartların hızla yerini alan ve artık her bankacılık ve ödeme işlemlerinde sanal kart kullanımının önemi ortaya çıkmaktadır.

 

Öncelikle sanal kartın tam olarak ne olduğunu bilmek gerekiyor. Sanal kart; müşterisi olduğunuz bankanın verdiği fiziki kredi kartına bağlı olan ama herhangi bir fiziki özelliği olmayan tamamen dijital nitelikte bir ön tanımlı karttır. İster kredi kartı ister banka kartı ile sanal kart oluşturma ile cebinizi güvene almanız mümkündür. Fakat bazı bankalarda kredi kartı özellikli bankkart için sanal kart oluşturulamamaktadır.

 

Kredi kartlarının tüm özelliklerini taşımakla beraber, bizim açımızdan en avantajlı tarafı ise ana hesaba erişimi olmayan ve sınırlarını tamamen bizlerin belirlediği bir dijital ürün olmasıdır. Bu sebeple, sanal kart avantajları oldukça önelidir.

 

Müşterisi olduğunuz bankaların internet, cep ve telefon şubelerinden kolaylıkla oluşturabileceğiniz ve ön limitlerini o an ayarlayabileceğiniz bir ürün olmasıyla da, erişimi ve kullanımını da çok kolaydır. Oluşturduğunuz sanal kartı, alışverişlerinizde tıpkı bir kredi kartının tüm özellik ve fonksiyonlarından faydalanarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman limitleri değiştirebilir veya sadece gerçek kartlarınızdan aktardığınız bakiye kadarını kullanabilirsiniz. Ayrıca ekstre kesim tarihinde sanal kart borcunuz asıl karta yüklenir, böylece sanal kart borcu nasıl ödenir sorusuna da açıklık getirmiş olalım.

 

Bu sayede, gerçek kredi kartlarınızın bilgilerini kullanmak istemediğiniz her alışveriş deneyiminiz için sanal kartı güvenle kullanabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz limitlerin dışında kesinlikle herhangi bir kullanımı onaylamayan mantığı sayesinde, kart bilgilerinizin ele geçirilmesi durumunda bile kolaylıkla kapatılarak yeni bir sanal kart açmanız mümkündür.

Özellikle mobil internet bankacılığı kullanan banka kullanıcıları için gerçekten çok cazip bir kullanım özelliği vardır. Neredeyse saniyeler içerisinde sanal kartınızı oluşturabilir ve o an gerek duyduğunuz alışverişleri yapabilirsiniz. Sonra dilerseniz, sanal kartınızı tamamen kapatabilirsiniz de.

 

Çoğu banka bu konuda sınırsız sanal kart hakkı vermekteyken, bazılarında bunlar aylık ve kişi başına sınırlı olarak hizmete sunulur. Bu konuda çalıştığınız bankanın iletişim kanalları aracılığı ile detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz