İlk Defa Kullanacaklar İçin İhtiyaç Kredisi Rehberi

15 Şubat 2019 Cuma, 20:42
lk Defa Kullanacaklar İçin İhtiyaç Kredisi Rehberi 642x320 - İlk Defa Kullanacaklar İçin İhtiyaç Kredisi Rehberi

Tüketici Kredisi En Uygun Nasıl Alınır?

Bireysel tüketici kredisi işlemleri öncesinde iyi bir araştırmanın yapılması her zaman için avantajlar getirmektedir. Kredinin oluşturulmasında bankalar arasında farklar olabileceği gibi kişiye göre de faiz oranları, vade sayıları ve kredi tutarları değişkenlik gösterebilmektedir. 36 aya kadar vade yapılabilen kredilerin kullanım amaçlarına uygun olarak ödeme planlarının oluşturulması da son derece önem taşımaktadır.

Vade sayısının artmasıyla birlikte aylık ödenecek kredi tutarı da azalacaktır. Bununla birlikte dosya masrafıyla birlikte birçok kalemde ek giderler oluşmaktadır. Bunların ödenmemesi içinde bankaların belirli zaman dilimlerinde yaptıkları kampanyalarının takip edilmesi en iyi seçenektir. Böylelikle kıyaslamalar yoluyla çok daha uygun şartlara sahip tüketici kredisi elde edilebilir. Peki, ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu

 

En Uygun İhtiyaç Kredisi - İlk Defa Kullanacaklar İçin İhtiyaç Kredisi Rehberi

İhtiyaç kredisi talep eden işinin 18 yaşından büyük olması gerekirken herhangi bir gelir belgesi ibrazı da şarttır. Çalışan kişiler için maaş bordrosu yeterli olabilmektedir. Bununla birlikte iş yerinde en az 3 aydır çalışıyor olduğunu gösteren SGK belgelerinin de teslim edilmesi talep edilmektedir. Bazı bankalar için bu durum son derece gerekli olmaktadır. Ayrıca yüksek kredi tutarlarında ise kişinin 6 aydır çalışıyor olduğunu göstermesi de söz konusu olabilmektedir. Serbest meslek sahipleri için tüketici kredisi başvurularında ticaret sicil gazetesi örneği, vergi levhası ve şirkete ait bilanço tablosu talepleri olmaktadır.

Emekli kişilerin başvurularında ise emekli maaşı hesabının cüzdanı yeterli olmaktadır. Bunun dışında kira gelirine sahip olunması hallerinde de tüketici kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Gerekli görülmesi halinde ise banka şubesi tarafından kefil talep durumu da olabilmektedir. Bunların haricinde kimlik belgesi ve ikametgâh belgesi ile başvurular yapılmaktadır. Başvuru sırasında tüketici kredisinin yüksek tutarlı olması hallerinde ise kişinin hayat sigortası yaptırması da banka tarafından istenebilmektedir. Aynı banka üzerinden hayat sigorta işlemleri yapılabilmektedir. Peki, kredi başvurusu yapan kişilerin kredi başvuruları neden onaylanmaz? İhtiyaç kredisi rehberi ile şimdi bu konuya değinelim.

 

İhtiyaç Kredisi Neden Onaylanmaz?

 

Online olarak da başvuruların söz konusu olduğu tüketici kredilerin işlemler çok hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Kişinin sahip olduğu yıllık gelir bilgileriyle birlikte mal varlıklarına göre de kredi tutarları oluşturulmaktadır. Buna karşın bazı durumlarda çok acil gerekli olmasına karşın tüketici kredilerinde olumsuz cevaplar alınabilmektedir. Bunun nedeni ise talep edilen kredi tutarlarının çok yüksek olması ya da kredi puanının düşük seviyelerde bulunmasıdır. Kişinin alabileceği kredi tutarları mevcut gelirleriyle paralellik göstermelidir.

Gelirin önemli bir kısmının kredi olarak alınabilmesi söz konusu olmayacağı gibi bankalar arasındaki farklı durumlardan dolayı da olumsuz yanıtlar olabilmektedir. Yaklaşık 21 gün sonra tekrar aynı bankaya ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabileceği gibi başka bankalar üzerinden de olumlu cevap alınabileceği unutulmamalıdır. Bunun dışında kredi puanının düşük olup olmadığı bilgisi ise geçmişte dönük işlemlerle hesaplanabilir. Kredi kartı ödemelerinin sorunlu olması ve mevcut borçlardan dolayı tüketici kredisi olumsuz yanıtı alınabilmektedir. Kredi puanına uygun bir tutarın çekilmesinde ise bir sorun olmayacaktır. İhtiyaç kredisi rehberi sayfasının bir sonraki sayfamızda ise aşağıdaki konuları bulabilirsiniz:

 

 

Sayfalar: 1 2 3 4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Faiz Nedir? Neden Düşmüyor? Niye Bu Kadar Önemli?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz