Hisse Senedi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

10 Haziran 2019 Pazartesi, 22:27
Hisse Senedi Almak İstiyorum 642x320 - Hisse Senedi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hisse Senedi Almak İstiyorum

Hisse senedi almak isteyen kişilerin öncelikle hisse senedi nedir konusunu bilimesi gereklidir. Hisse senetleri büyük şirketlerin kendi hisselerinden vatandaşların pay alıp kar elde etmeleri için ayırdığı kısımlara denir. Özellikle de büyük şirketlerin hisselerinden alınan paylar oldukça yüksek oranda kar elde edilmesine olanak sağlar. Bu nedenle kar elde etmek ve yatırım yapmak için hisse senedi almak en ideal yatırım aracıdır.

 

Hisse Senetleri Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti

 

Hisse senedi alınmadan önce son yıllarda sürekli büyüme oranı elde etmiş olan şirketlerin bulunması gereklidir. Bu işlemler ise danışmanlar aracılı ile yapılmalıdır. Bu şekilde hisse payı olan şirketler hakkında en verimli bilgiler elde edilebilir. Yatırım işlemleri için hisse alım işlemleri yapılırken şirketlerdeki kar oranı ve hissedarlarında sayısının bilinmesi kar oranlarının hesabının temelini oluşturmasından kaynaklı olarak, en güvenilir kaynaklara ulaşmak sizler için oldukça kritiktir. Borsada hisse senedi almak için izlenmesi gereken adımlar şöyledir:

 

  • Bankalardan veya aracı kurumlardan yatırım hesabı açtırılmalı,

 

  • Yatırım hesapları için sözleşme imzalanmalı,

 

  • SPK uygunluk testi başarıyla geçilmeli,

 

  • Hisse alım yapabilmek için portföye para aktarılmalıdır.

 

Borsada alım satım yaparken dikkat edeceğiniz en önemli husus ise bankaların borsa komisyon oranlarıdır. Bu oranlar maliyetinizi yükseltebileceğinden en düşük komisyon alan kurum ile çalışmanız yararınıza olacaktır.

 

Hisse Senedi Piyasasını Takip Etmenin Önemi

 

hisse senedi yorumları - Hisse Senedi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 

Hisse senedi yatırımlarında hisse senedi alım satım işlemeleri yapan şirketlerin dönemsel takibi yapılmalıdır. Bu şekilde satım işlemleri sırasında en yüksek kar oranına sahip olan şirketlerin hisse paylarına yatırım yapabilirsiniz. Bu süreçte ise en mantıklı seçenek danışmanlar aracılığı ile son 10 veya 5 yıldır sürekli büyüme ve kar oranına sahip olan şirketlerin bilinmesi ve ona göre adım atılmasıdır. Uzun vadeli hisse senedi almak geleceğe yatırım için oldukça önemli bir konudur. Uzun süreli bir kar tablosunun elde edilmesi şirketlerin gelecek açısından risk oluşturup oluşturmadığı hakkında sizlere bilgi verir. Fakat genel hatları ile hisse senetleri iyi bir yatırım aracıdır.

 

Hisse Senedi Almak Caiz Midir?

 

Toplumumuzun dini yapısı nedeni ile hocalar ve bir takım din adamları tarafından hisse senedi yorumları yapılmaktadır. Bu yorumlar genel olarak kişilerin hisse senedi yatırımı yapıp yapmayacakları üzerinde de büyük oranda etmen konumundadır. Hocalara ise sorulan soruların başında ise hisse senedi almak caiz mi? sorusudur. Hocaların neredeyse tümü hisse senedi alımlarını caiz bir ticari işlem olarak görmektedir. Hisse senetleri bir işletme veya şirketin iş potansiyeli ve yapısına ortak olmak anlamına geldiğinden dolayı dini olarak hisse senedi alımının hiç bir sakıncası bulunmaz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz