Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları

23 Temmuz 2021 Cuma, 22:00
Hisse senedi komisyon oranlari en uygun banka 642x320 - Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları

Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları

Hisse senedi alım satım için bankalar ya da aracı kurumlar üzerinden işlem yapılabilir. Bu işlemlerde yatırımcıların belli bir komisyon oranı ödemeleri gerekir. Bu oranlar kişiden kişiye ve banka ile aracı kuruma göre farklılık gösterir. Kişisel açıdan bakıldığında işlem hacmi yüksek olan yatırımcılar için uygulanan komisyon oranları daha düşüktür. Bankalar ve aracı kurumlar açısından kıyaslandığında ise genellikle oranlar birbirine yakın seviyelerdedir. Kurumlar kişiye özel hisse senedi alım satım komisyon oranları belirleme hakkına sahiptir. Yatırımcılar en uygun bankayı ya da aracı kurumu tercih ederken oranlarla hizmet kalitesinin dengede olmasına önem vermelisiniz.

 

 

Aracı Kurumların Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları

 

 

Aracı kurumlar tarafından uygulanan hisse senedi alım satım komisyon oranları hisse adedine göre ve hacim bazlı olarak farklılık gösterir. Hisse adedine göre değerlendirilirken alınan pay başına yapılan ödemeler dikkate alınır. Hacim bazlı hesaplamada ise belli bir sabit oran belirlenir ve alım satım miktarı ne olursa olsun bu oran uygulanır.

 

Hisse senedi alım satım komisyon oranları açısından en avantajlı aracı kurumlar arasında Ahlatçı Yatırım (on binde 1), İnfo Yatırım ve Marbaş Menkul (on binde 3), Tacirler Yatırım (on binde 4), Osmanlı Menkul (on binde 4,95), Noor Capital (on binde 5), Piramit Menkul (on binde 7), İntegral Yatırım (on binde 7), Piramit Yatırım (on binde 7) yer alır. Işık Menkul hisse senedi alım satım komisyon oranları için ise kampanyalar yapılmakta olup sıfır komisyon dönemleri vardır.

 

 

Akbank Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları 2021

 

 

Vergi avantajı, sermaye kazancı, kar payı ve kısa ya da uzun vadeli yatırım imkanı sunan hisse senedi alım satım komisyon oranları Akbank için internete ve mobile özel indirimlidir. Tüm alım satım işlemleri Anlık Borsa, internet ve mobil, Akbank Yatırımcı Mobil uygulaması gibi kanallardan yapılabilir. 2021 yılı için güncel oranlar binde 1,2 ile binde 2 arasında farklılık gösterir. Bu komisyon oranlarına yüzde 5 oranında Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahil edilir. İşlem hacmi dikkate alınırken o ay içerisinde yapılan toplam alım satımlar incelenir. Tüm masraflar hesaplandığında Akbank hisse senedi alım satım komisyon oranları diğer pek çok banka ve aracı kuruma göre avantajlıdır.

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Güvenilir Yatırım Aracı: Cumhuriyet Altınları Cumhuriyet Altını Nedir?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz