Hicbir-Seyi-Olmayan-Biri-Kredi-Cekebilir-Mi

Hiçbir Şeyi Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hiçbir Şeyi Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar nakit ihtiyaçları olan insanlar için çeşitli ürünler ile vatandaşlara geri ödemeli fonlar sağlar. Bu ürünlerden biride bankaların sağladığı kredilerdir. Bir bankaya kredi almak üzere başvurduğunuz vakit sizden ilk isteyecekleri gelir belgeniz olacaktır.

 

Devamında ise bankalar ile aranızda daha önce yaptığınız alışverişler, kredi kartlarınızın limit durumu ve buna bezer birçok faktör önemlidir. Tabi ki üzerinize ait bulunan bir mülkü ipotek vermek kredi çekmenizi kolaylaştırıcı bir faktördür. Fakat tek başına yeterli olmayacaktır. En nihayetinde üstüne kayıtlı hiçbir şeyi olmayan biride kredi kullanabilir.

 

Kredi Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelirinizi ispatlayan bir belge “vergi levhası, maaş bordrosu veya da benzeri bir belge

 

Kimler Kredi Çekemez?

 

Bankalardan daha önce kredi veya kredi kartı almış ve ödemelerini düzensiz yapmış kimse ya da hiç ödeme yapmamış kimseler kara listeye alınır ve kredi kullanamazlar. Bu kişilerin öncelikle eski borçlarını faizleri ile ödemeleri ve tamamen finansal olarak temizlenmesi banka tarafından beklenir.

 

Hiçbir Şeyi Olmayan Birine Banka Nasıl Kredi Veriyor?

 

gelir belgesiz kredi - Hiçbir Şeyi Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

 

Kişinin bankalar tarafından muteber kabul edilen bir kişi olması durumunda üzerine kayıtlı herhangi bir mülk ya da araç olmasa dahi kredi kullanabilir. Gelir belgesiz sigortasız kredi veren bankalar bu bankaların kendi aralarında oluşturduğu kredi risk merkezi denen kuruluşun puanlaması sayesinde yapılır. Risk puanı düşük, borç oranı da aynı oranda düşük kimseler hiçbir şeyi olmamasına rağmen kolayca kredi kullanabilir.

  Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

 

Banka Neyi Teminat Sayıyor?

 

Böyle durumlarda yani Kredi kullanan kişinin üzerine bir şeyi olmaması durumunda teminat kişinin yaşı ve bankaların gözündeki finansal öngörülebilir durumudur. Yaşı genç ve o zamana kadar ödemelerini düzgün yapan biri ise, düzenli bir gelirde beyan edebilirse rahatça kredi kullanabilir.

 

Kredi Kullanımına Engel Teşkil Eden Durumlar!

 

Kişinin önceki borçları, düzenli bir geliri olmaması, vergi borçları bulunması, eş durumundan kaynaklı borçların olması, erkek ise askerlik hizmetini yapmamış olması, sigortanın eksik yatması gibi sebepler zaman zaman kredi kullanımına engel teşkil edebilir.

 

Devlet Bankaları Mı Daha Kolay Kredi Verir?

 

Bankaların genelde kredi verme kriterleri birbirine yakın olsa da devlet bankaları vergi borçlarını daha ön planda tutar Örnek olarak bankalara borcu olmayan fakat vergi borcu olan biri özel bankalardan daha rahat kredi çekerken devlet bankalarında ise vergi borcu problemine takılabilir. Genel anlamda bakıldığında aralarında ciddi bir fark yoktur.

 

Bireysel Krediler İle Ticari Krediler Arasındaki Farklar

 

Bireysel krediler hem şirket sahiplerinin hem de çalışanların yararlanabileceği bankacılık ürünleridir. Fakat ticari krediler sadece işletme sahibi olan özel veya tüzel kişinin kullanabileceği kredi türüdür. Bu iki kredi türünde de gerekli şartları taşıyan kişi üzerinde hiç bir şeyi bulunmasa dahi kredi çekebilir. Aynı durum konut ve araç kredileri içinde geçerlidir.

Yani sonuç olarak gerekli şartları yerine getiren, hiç bir şeyi olmayan biri kredi çekebilir.

 

Hiçbir Şeyi Olmayan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Altın Fonu Riskli Mi? Altın Fonu Riskli Mi?…