Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapmalı?

02 Nisan 2021 Cuma, 20:47
Hangi Kripto Paraya Yatirim Yapmali 642x320 - Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapmalı?

Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Para

Kripto para günümüzde Bitcoin’in hızlı ve istikrarlı yükselişi ve birçok alanda geçerlilik sağlayarak dünya piyasasında büyük yankılar uyandırmıştır. Bitcoin in yanı sıra piyasaya çok fazla dijital paralar sürülmüştür. Peki neden insanlar kripto paralara yönelir? Yatırım yapmak isteyen biri hangi etmenleri göz önünde bulundurmalı?

 

Kripto paralardaki yükseliş ülkelerin yasal düzenlemelerle bu gibi paraları kabul etmesi ve ünlü kişilerin bu alanlarda yaptığı paylaşımlarla piyasada ileri doğru dalgalanmalar yükselişe geçmeler yakalıyor. Farklı yeni dijital paraların ülkeler arası ticarette kullanılmaya başlanması veya planlanması gibi haberleri takip etmek analiz etmek yatırımcı için faydalı olacaktır. risk almayı seven bir yatırımcı çok düşük bir seviyeden ileride kullanılması planlanan bir dijital paraya yatırım yapabilir. Çünkü ülkeler arası kullanılmaya başladığında çok fazla değer kazanacaktır.

 

 

En İyi Kripto Para

 

 

Yatirim Yapilabilecek En Iyi Kripto Para - Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapmalı?

 

 

Şuan ülkemizin de kullanmayı planladığı XRP (Ripple) kullanılmaya başlandığı taktirde çok fazla değer kazanacağı aşikardır. Elon Musk gibi piyasaya yön veren kişilerinde yaptığı paylaşımlar Bitcoin veya dogecoin gibi dijital paralarda yüksek dalgalanmalar oluşturmuştu. Kripto para piyasasına girmek isteyen bir yatırımcı bu gibi etmenleri göz önünde bulundurmalıdır. Peki insanlar neden kripto paralara yönelir. Bu durumlarda paraların şifrelenebilir olması kişiye özgü anahtar kodları el sürülemeyen dijital ortamda olması sağlık ve güvenlik açısından olumlu yöndedir fakat bunun yanı sıra bazı kripto paraların yasal düzenleme olmadığı için takip edilememesi bu işin karanlık yüzünü de oluşturuyor. Fakat bu geçici bir durumdur ülkelerin hemen hemen hepsi artık bu konularda yasal düzenlemeler getiriyor.

 

İnsanların bu paralara yönelmesinin diğer sebebi ise çok büyük kar marjlarıdır. Bazı kripto paralar 1 yıllık 1 aylık gibi kısa süreçlerde yüzde bin gibi çok büyük bir artış sağlayarak yatırımcıları üstüne çekiyor. Kripto para yatırımcılarının haklı olarak kendilerine sordukları soru yatırımlarının ne kadar olması gerektiği ve bu yatırımlarda nelere dikkat etmeleri gerektiğidir.

 

Halen hızlı bir şekilde gelişmekte olan dijital para piyasası, daha yeni bir olay olduğu için, bundan kaynaklı piyasa dalgalanmalarına oldukça açık. Bu nedenle yatırımcıların her zaman yatırımlarına karşı tedbirli olmaları lazım.

 

 

Kripto Para Piyasasına Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Yatırım yapmayı düşündüğünüz kripto para biriminin amacına, borsada ne kadar süre kaldığına, toplam piyasa hacmine bakmamız gerekiyor. Sorunları çözen bir kripto para biriminin başarısız olma olasılığı daha düşüktür. Bunun yanı sıra, yatırım yapacağınız kripto para birimi ne kadar süredir piyasada ise buna bağlantılı olarak o kadar güvenilirdir.

 

Kripto para piyasasına girmek istiyorsanız doğal olarak bir plan yapmalısınız. Kendinize soracağınız ilk soru, yatırımınızın size kısa vadeli mi kazandıracağı yoksa orta ve uzun vadede mi kazandıracağı olacağıdır. Bu, yatırımızda harcayacağınız para miktarını etkileyen önemli bir husustur.

 

Planınız derli toplu olarak ticaret yapmaksa piyasa eğilimlerini anlamak çok önemlidir. Daha ileriye gitmek istiyorsanız piyasa göstergelerini, temel ve yöntem analizleri, piyasayı hareket ettiren olayları, çoğu kişi tarafından kullanılan teknoloji haberlerini ve geliştirici duyurularını araştırmalı, dikkate almanız gerekiyor.

 

Zaman zaman piyasa davranışlarını takip edebilmek kafa karıştırıcı olsa da, piyasa hareketlileri göz ardı edilmemelidir. Özellikle kısa vadede kar yapmayı planlıyorsanız bunu netlikle yapmalısınız. Seçiminizi daha kolay bir hale getirmek için, kripto para birimi seçiminizi kendi tercih ettiğiniz veya çevrenizde tercih edilen ürünlere göre düzenleyin, satışı çok olan ürünlerin grafiklerine mutlaka bakın ve pazar satış göstergeleri vasıtasıyla trendleri belirlemeye çalışın. Dijital paranın kabul edilme durumuna bakın ve güvenilir olup olmadığını öğrenin

 

Çoğu piyasada olduğu gibi potansiyel yatırımcılar için güven çok önemli bir faktördür. Yatırımcı olmak isteyenin birinin parasını bir kripto para birimi ya da ICO projesinin arkasına koyması için kişinin güvenmesi bu yatırım alanına güvenmesi gerekir. Gerçekte bu üç nokta, uzun vadeli bir yatırımcının kripto para birimler ile ilgili olarak değerlendirebileceği en iyi göstergelerdir. Kripto para yatırımcıları ve finans uzmanları tarafından sıklıkla dile getirilen şey yalnızca kaybetmeyi göze aldığınız parayı yatırım yapmanızdır.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz