Hangi Dövize Yatırım Yapmalı?

06 Ocak 2020 Pazartesi, 09:00
Hangi Dövize Yatırım Yapmalı 642x320 - Hangi Dövize Yatırım Yapmalı?

Dolar mı Euro mu Altın mı Almalı?

Yatırım yapmak isteyenler için en karlı seçeneklerden biri olan döviz yatırımında pek çok para birimi bulunuyor. Döviz değerlendirmesi yaparken öne çıkan Euro, Dolar, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı gibi elliye yakın para birimi içerisinden hangisine yatırım yapılacağı da geniş bir araştırma yapılarak öğrenilebiliyor. Bu makalemizde döviz kazançları hakkında bilgi sahibi olabilir, son zamanlarda en çok değer kazanan döviz birimini öğrenebilir. Döviz yatırımı hakkında fikir elde edebilirsiniz.

 

 

Döviz Yatırım Önerileri

 

 

Döviz Yatırım Önerileri - Hangi Dövize Yatırım Yapmalı?

 

 

Bu bölümde ise ülkemizde çok sık tercih edilen döviz yatırımı hakkında bilgiler sunacağız. Dövize yatırım yapmak isteyen kişiler bu para birimleri ile birikimlerini en iyi şekilde değerlendirebilirler. İşte ülkemizde çok sık tercih edilen döviz birimleri:

 

 

Euro

 

Dünya döviz piyasaları içerisinde en sık kullanılan seçenekler arasında Euro bulunmaktadır. Özellikle ithalat ve ihracatlarda kullanılan para birimi olmasından dolayı Euro yatırımı yatırımcıların ilk tercihi olmaktadır.

 

 

Dolar

 

Euro’dan sonra döviz yatırımı yapmak isteyenlerin büyük bir kısmının seçimi olan Dolar, dünya üzerinde en sık değer kazanıp, değer kaybeden para birimidir. Kısa vadede yatırımlar kazanç getirebilir.

 

 

İngiliz Sterlini

 

Dünyanın en değerli para birimleri içerisinde yer alan İngiliz sterlini hangi dövize yatırım yapmalı düşüncesinde olanlar için tercih edilecek yatırım araçlarından üçüncüsü oluyor.

 

 

Kanada Doları

 

Kanada Doları, Avrupa dolarından farklı olarak işlem görmektedir. Piyasalarda dolar, Euro ve İngiliz Sterlinine göre daha düşük seyrediyor.

 

 

Japon Yeni

 

Son 5 yılda yükseliş kazanarak döviz seçenekleri arasında yerini belli eden Japon Yeni, işlem yapmak isteyenler için yıl içerisinde kazançlı bir yatırım imkanı sunuyor.

 

 

Avustralya Doları

 

Ekonominin canlı olduğu ülkelerden olan Avustralya, doları ile döviz piyasalarına işlem gören para birimlerindendir. Son 5 yıldaki yerini korumasından dolayı dünya üzerinde yatırım yapılan birimler arasında yer almaktadır.

 

 

İsviçre Frangı

 

Dünya üzerinde en çok yatırım yapılan döviz çeşitlerinden olan İsviçre Frangı, en çok getiri sağlayan para birimlerinden biri olduğundan dolayı yatırımlarda avantajlı bir seçenek olmaktadır.

 

 

Rus Rublesi

 

Döviz yatırımı yapılacak para birimleri içerisinde öne çıkan seçeneklerden biri olan Rus Rublesi, yükselişleri ve alçalışları ile kısa dönemde kar elde edilebilecek seçeneklerden oluyor.

 

 

En İyi Yatırım Neye Yapılır?

 

 

Neye yatırım yapmalı? sorusunu soranlar için fikir vermesi açısından son 5 yılda en çok yükselen döviz birimlerini sizler için araştırdık.

 

 

son 5 yılda döviz yatırımı - Hangi Dövize Yatırım Yapmalı?

 

 

Döviz yatırımı konusunda hangi alanda yatırım yapılacağı ile ilgili soru işaretlerinin ortadan kaldırılması için para birimlerinin son bir, beş ve on yılda yaşadıkları değişiklikler takip edilebilir. Siyasal olaylar, ekonomik değişimler ve dünya üzerindeki güç dengelerine göre değişim gösteren döviz yatırımlarında uzun vadede kar elde etmek isteyenlerin ekonomik açıdan güçlü ülkelerin para birimlerine yönelmesi gerekiyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
İz Süren Stop Emirleri Hisse senedi alım satımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz