Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

11 Eylül 2019 Çarşamba, 11:44
garanti bankasi eft iptali 642x320 - Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası EFT İadesi

EFT işlemleri Garanti Bankası’na ait olan bir hesaptan olmayan bir hesaba para aktarımı yapılması olarak açıklanabilir. Bu paranın aktarımı için gereken zaman aralığında olması gerekir. Aksi durumda onay gerektiren bir işlem türü olmasından dolayı ilk iş gününe kalabilir. EFT işlemi bankalar arası işlemlerde sıklıkla kullanılmasına karşılık bazen hatalar olabilir. Bankadan yapılan işlemin iptal edilmesi veya EFT’nin durdurulması istenir. Böyle olması halinde Garanti Bankası EFT iptali nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bilmek önemlidir. Bankanın EFT iptalini yapması için işlemin ne zaman yapıldığı, karşı tarafın hesabına geçip geçmediği gibi detaylar son derece önemlidir. Bunun için dikkatli olunmalıdır.

 

Garanti Bankası EFT İptal Etme

 

EFT yaptığınızda hala bekleyen işlemler menüsünde yer alabilir. Çünkü Garanti Bankası eft saatleri dışında işlem yapıldığında beklenmesi gerekir. Böyle olduğunda bu menü üzerinden hemen bekleyen EFT işlemini iptal etme şansınız olur. Banka ile iletişime geçmeniz bile gerekmeden sorun çözülür.

 

garanti bankasi eft iptali nasil yapilir - Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

 

Herhangi bir hatadan kaynaklanan yanlış EFT işlemi sonucunda banka ile iletişime geçmek gerekebilir. Çünkü karşı tarafın hesabına geçen para olduğunda işlemin tamamlanmış olduğu kabul edilir. Bundan dolayı bankaya yazılı bir dilekçe ile başvurmak gereklidir. EFT işleminin gerçekleşmesi sonucunda artık bankanın da sadece itiraz ve diğer banka ile yapacağı işlemler bir sonuç verecektir.

 

Telefon İle EFT İptali

 

Yaptığınız EFT işleminin sorunlu veya yanlış olduğunu düşündüğünüzde de yapmanız gereken hemen telefon bankacılığı ile iletişime geçmek olmalıdır. Çünkü bankadan daha hızlı bir sürede işleme dahil olma şansları vardır. Bundan dolayı telefon bankacılığı ile işlemin referans numarasını vermelisiniz. Bu işlemin hatalı olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini dile getirdikten sonra sizin adınıza işlem yapılacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz