Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

20 Ocak 2019 Pazar, 13:13
evlilik kredisi başvurusu kredi veren bankalar 642x320 - Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

2019 Evlilik Kredisi Nasıl Alınır, Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet destekli evlilik kredileri 2019 yılında da devam ediyor. Devletimiz ev kurmak isteyen, evlenmeyi düşünen kişilere yardım ederken bir taraftan da ev almayı düşünenlere de farklı bir paketle destek veriyor. Denizbank, İşbankası, QNB Finansbank, Akbank, Fibabank tarafından verilecek evlilik kredileri 2019 yılında piyasa faiz oranından düşük ve 36 ay vade ile sunuluyor.

 

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları Neler?

 

eyiz Hesabı evlilik kredisi devlet desteği - Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

Hayat şartlarının zorlaşması nedeniyle evlenirken krediye ihtiyaç duyan kişilerin sayısı da artmaya devam etmektedir. Bu nedenle, devlet evlenmek isteyenlere yardımcı olmak için projelere imza atıyor. Artık evlenmek isteyen kişiler çeyiz hesabı projesinden yararlanabiliyor. Hükumet tarafından başlatılmış olan proje kapsamı içerisinde, evlenen kişilere çeyiz yardımı sunuluyor. Çeyiz Hesabı denilen bu sistemle birikimlerinize devlet katkısı alabilir, belli bir süre sonunnda devlet desteği ile yuvanızı kurabilirsiniz. Devlet destekli çeyiz parası alabilmenin şartları ise;

 

  • 27 yaşını doldurmak,

 

  • Banka hesaplarında çeyiz hesabı açtırmak,

 

  • 3 yıl boyunca bu hesaplarda birikim yapmak,

 

Birikmiş olan para miktarına göre, yatırdığınız paranın yüzde 20 si oranında çeyiz yardımı devlet tarafından verilmektedir. Hibe olara verilen bu para ile hem birikim yapabilir hem de evlilik aşamasında devlet desteği elde edebilirsiniz.

 

Bankalardan Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

 

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır - Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

Çeyiz hesabı içerisinde maksimum 25 bin lira para biriktirmiş olan kişiler, devletten 5 bin lira çeyiz desteği alabilmektedir. Bu destek, banka hesaplarındaki birikim karşılığında veriliyor. Bununla beraber sistem üzerinde zorunlu olarak 3 yıl kalınması gerekiyor. Çeyiz hesaplarında para biriktirmeye başlayan çiftler evlenmek istediği zaman devlet desteğinden yararlanabilmektedir. Devlet destekli çeyiz yardımı desteği almak isternseiz anlaşmalı bankalar üzerinden uygun faiz ve vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde bir çok banka devlet desteği ile çeyiz yardımı yapabilmektedir. Evlilik kredisi için gerekli belgeler;

 

  • Nüfus cüzdanı,

 

  • Onaylanmış maaş bordrosu, gelir belgesi

 

  • Banka tarafından yapılan araştırma sonucunda talep edilebilecek kefil,

 

  • İsminize kayıtlı bulunan telefon, doğalgaz ya da elektrik faturası, kredi ürün şartları

 

Yukarıdaki belgeler bankalar tarafından evlilik kredisi talep edenlerden istenmektedir. Bu evrakları tamamladığınız takdirde devlet destekli evlilik kredisi alabilirsiniz.

 

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

 

evlilik kredisi başvurusu banka listesi - Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

Ülkemizde yeni evlenen çiftler için evlilik kredisi sunan bankaları şöyle sıralayabiliriz:

 

Yapı Kredi Evlilik Kredisi

 

Evlenme tarihini belli olan ve balayı, ev ya da beyaz eşya gibi giderler için paraya ihtiyaç duyan kişiler tam 36 aya varan vade üzerinden evlenme kredisi alabilmektedir.

 

Halkbank Evlilik Kredisi

 

Halkbank şubesine başvuracak adaylardan gelin ya da damat kamu personeli ise, vade ve faiz oranlarında indirimler alabilir. Memurlara özel krediler üzerinde düşük faiz oranları uygulanıyor.

 

Kuveyt Türk Bankası Evlilik Kredisi

 

Evlenme tarihinden en az 3 sene önce para biriktiren kişilere Kuveyt Türk Bankası evlilik hesabı açıyor ve bu hesap üzerinde para biriktirmeye başlayan gelin ve damat adaylarına kredi veriyor. 36 ay vadeli, 50 bin liraya kadar evlenme kredisi banka tarafından sunuluyor.

 

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

 

En hızlı kredi veren bankalarından bir tanesi olan Garanti bankasında, her ihtiyaca bir çözüm yer alıyor. Evlenmeyi düşünenler, Garanti şubelerini ziyaret ederek krediden faydalanmak istediklerini beyan etmeleri durumunda, banka en düşük ihtiyaç faiz oranlarında kerdi alabiliyor. Banka kredileri 36 ay vadeli olarak veriyor.

 

CEPTETEB Evlilik Kredisi

 

Şubesiz mobil bankacılık üzerinden kredi veren TEB, düşük faizli 20 bin lira 12 ay vadeli evlenme destek kredisi, sunuyor. İhtiyacınız olan kredi oranlarını belirterek banka şubesine evlenme masraflarını beyan etmeniz durumunda banka ihtiyacınızı hemen karşılıyor.

 

Akbank Düğün ve Evlilik Kredisi

 

Bankanın evli çiftler için sunduğu kampanyada 75.000 TL’ye kadar ugun faiz oranı ve 36 ay vade seçeneklerini sunuyor.

(Not: Faiz oranı ve kredi vadeleri bankadan bankaya ve Bankacılık Kanunu na göre değişebilmektedir. )

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz