ETH – Ethereum Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

09 Mayıs 2021 Pazar, 15:57
ETH Ethereum Nedir Nasil Alinir 642x320 - ETH – Ethereum Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

ETH – Ethereum Nedir, Nasıl Alınır?

Yenilikçi bir sistem olan Ethereum Bitcoin’den sonra en çok kullanılan kripto paralar arasında yer alır. Aslında bir altcoin gibi görülse de bu coin blockchain teknolojisinin daha fazla kullanılmasına ve gelişmesine ciddi katkı sağlamıştır.

 

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin konferansında Vitalik Buterin tarafından tanıtılmıştır. Aslında ethereum bir kripto işletim sistemi olup Ether (ETH) kripto para birimini içerir. Burada amaç blockchain sistemi üzerinden kullanıcılara özgürlük vermek ve yeni yazılımlar oluşmasını sağlamaktır. Bu sayede çok sayıda altcoin çıkarılması için zemin hazırlanmıştır. Aynı zamanda kişisel veriler ve buna benzer bilgilerin üçüncü kişiler tarafından saklanmasını ve kullanmasını da engelleyen bu sistem bilgilere erişimi imkansız hale getirir.

 

 

Ethereum Güvenli Midir?

 

 

Ethereum işlemleri güvenli mi sorusunun yanıtı çok sayıda kullanıcı tarafından merak edilir. Bu sistemle yapılan bütün işlemler güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Her bir işlem verileri anonim ve dağınık şekilde olan çok sayıda farklı cihaz içerisinde kriptografik şekilde muhafaza edilir. Bu sayede mevcut bilgilere ulaşılması mümkün değildir. Bu durum internetin merkeziyetsiz bir platform olmasını sağlar ve kripto para işlemlerini daha güvenli hale getirir.

 

 

Ethereum Nasıl Çalışır?

 

 

Ethereum hangi bankadan alinir - ETH – Ethereum Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

 

 

Farklı bir teknolojik altyapıya sahip olan Ethereum için ihtiyaç duyulan tüm enerji ether ile sağlanır. Bu sistem üzerinden sayısız seçenekte altcoin üretimi ve sistem oluşumu mümkündür. Daha yenilikçi olması sayesinde çalışmasındaki verim Bitcoine kıyasla daha fazladır. Kripto para çalışmalarında bitcoin madenciliği yapabilmek için yüksek işlemci gücü gerekirken ethereum çalışmalarında üreticiler arasında denge sağlanması esastır. İşlem süresinin 15 saniyeden kısa olması kullanıcılar açısından avantaj sağlamaktadır.

 

 

Ethereum Nasıl Alınır Ve Satılır?

 

 

Alım satımı Bitcoin ile benzer olan Ethereum işlemleri için en önemli farklardan biri madencilikte özel üretim cihazların yerine ekran kartı (GPU) kullanılmasıdır. Bu sistemde madenci sayısı ne kadar artarsa elde edilecek kazanç gün geçtikçe azalacaktır.

 

Ethereum alım satımı için öncelikle bir Ethereum cüzdanı oluşturmak gerekir. Bunun için ihtiyaç duyulan programlar yüklendikten sonra üretime başlanır. Kripto para platformu üzerinden yapılacak işlemler için de cüzdan kullanımı gerekli olup bu sayede transferler daha güvenli olmaktadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz