En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Bilinmesi Gerekenler

01 Mart 2019 Cuma, 20:20
En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası 642x320 - En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Bilinmesi Gerekenler

En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Nasıl Seçilir?

Milyonlarca kişinin sahip olduğu araçlarla ilgili sigorta işlemleri ve süreçleri çok net bir şekilde bilinmemesi beraberinde birçok sorunları da getirmektedir. En basitiyle trafik sigortası ve kasko arasındaki farkların bilinmemesi ya da bu işlemlerin çok daha kolay bir şekilde online ortamda yapılabileceğinin unutulması, işlemlerin zahmetli bir hal almasına sebep olmaktadır. Seçeceğiniz en uygun kasko şirketi ile sigorta maliyetinizi oldukça düşürebilirsiniz.

 

Trafik Sigortası Yapılmazsa Ne Olur?

 

Yasa gereği trafiğe çıkan tüm araçlar zorunlu trafik sigortası sahibi olmalıdır. Zorunlu trafik sigortası online teklif alımıyla işlemler başlatılabilir, dakikalar içinde ödemenin yapılmasında süreç tamamlanır. Herhangi bir gerekçesiyle sigortası yaptırılmayan araçların trafiğe çıkmalarına ise izin verilmemektedir. Böyle bir durumunda tespit edilmesi veya trafik halindeyken aracın yakalanması durumunda trafik şubeye ait otoparkları alımı yapılır. Trafik sigortası teklif al hizmetlerini tüm sigorta şirketleri sunarken sigortasız araçların tamamı ya da trafik sigorta süresi dolmuş araçların hepsi trafikten men edilmektedir. Her ne kadar online trafik sigortası yapılsa da bu süreçten sonra işlemlerin çok daha zorlu olacağı da görülmektedir. Bundan dolayı mutlaka sigorta süresinin bitmesinden önce işlemlerin yapılarak sigortanın devam etmesi sağlanmalıdır.

 

Kasko Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Her ne kadar yasalar gereği yaptırılması zorunlu olmasa da oluşturulan poliçeler çerçevesinde araçların zararlarını karşılayan online kasko teklifi al seçenekleri tüm şirketler için geçerli olmaktadır. Kasko yaptırmadan önce şirketlerin sundukları şartlar, limitler ve ödeme yöntemlerine göre karşılaştırılmaların yapılması da çoğu zaman avantajlı olmaktadır. Çünkü her şirketin kendisi tarafından oluşturulan kasko şartları büyük oranda değişkenlik göstermektedir. Araç kasko fiyatları özelinde araç bilgileri önemli yer tutarken şirket olanakları da belirleyici olur. Aynı şekilde en uygun kasko şirketi aramalarında da kasko limiti, kasko risk durumu, kasko standart poliçeleri, teminat durumları ve aylık prim ödemeleri kıyaslamaları yapılmalıdır.

 

Kaskolarda Doğru Şirket Seçmenin Önemi

trafik sigortası teklif al - En Uygun Kasko ve Trafik Sigortası Bilinmesi Gerekenler

Uygun kasko bul aramalarında en cazip teklifleri sunan şirketlerin sıralaması mümkün olmaktadır. Var olan primlerle poliçeler arasında kıyaslama yapılabilir. Çünkü bazı şirketlerde primler düşük seviyelerde tutulurken poliçelerdeki kaza durumları da oldukça azdır. Bu durumda hasarların çok yüksek olduğu kazalarda düşük tazminat bedelleri alınması söz konusu olacaktır. Hızlı kasko teklifi alımı internet üzerinden şirket sitelerinden gerçekleştirilebilir. 2-3 dakika içinde var olan bilgilerin girilmesi sonucunda sigorta kasko teklif oluşturulmaktadır.  Böylelikle var olan şartlarla en uygun kasko şirketi üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi de ihtimal dahilindedir.

 

Bazı kasko şirketlerinde aracın park halinde olması durumlarındaki maddi zararlarda karşılanmaktadır. Yanma ya da çalınma hadiselerinin yanı sıra, park halinde olan araca çarpılması sonucu oluşan zararlarda alınabilmektedir. En uygun kasko ve trafik sigortası için bu tip şirketlerin tercihi önerilirken haliyle poliçenin genişlemesi de primlerin çok daha yüksek olmasını doğuracaktır. Araba sigorta fiyatları içinde durumlar aynı olurken teminat alımlarında şirket kalitesi de ortaya çıkmaktadır. İstenilen tüm riskleri poliçeye dahil ederek çok daha kapsamlı bir kasko hizmeti alınabilmesi de ihtimal dahilindedir. Bunun haricinde klasik kasko poliçelerine başvurularda yine online şekilde olmaktadır.

 

Kaskolarda Şirket Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Online zorunlu trafik sigortası yaptırma işlemleri sonrasında kasko durumları hakkında bilgi alınabilir, araçların yeni alınmasıyla tüm kazalara karşı poliçe oluşturulması sağlanabilir. Araç bedeline göre fiyatlar belirlenirken aynı zamanda özel sigorta hallerinde her türlü duruma önlem alınmaktadır. Aylık olarak belirli primlerin küçük küçük ödenmesi gerçekleşirken sonrasında olabilecek yüksek maddi boyutlu kazalarda ise kasko şirketleri tüm zararları hesaplayarak bir ödeme çıkarmaktadır. Araç sigortası açısından tüm bilgiler ve araç sigortası hesaplama durumlarına internet sitelerinden erişim sağlanabilir, süreçler hakkında canlı destek hizmetleri alınabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz