En Uygun Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

09 Haziran 2019 Pazar, 21:18
Arıcılık Kredisi Veren Bankalar 642x320 - En Uygun Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

Arıcılık Kredisi Başvurusu

Arıcılık için kredi almak artık çok kolay tüm üretim alanında verilen devlet destekli, faizsiz kredi imkanları artık arıcılık sektöünde de veriliyor. Ülkemizdeki arıcılık faaliyetlerini iyileştirmek daha düzenli hale getirmek ve arı kolonilerini çoğaltmak amaçlı bankalar ve devlet desteği artık arıcılık alanında arıcıların da yanında. Tüm bu destek ve hibeler ile ülkemizde arıcılık faaliyeti artış gösterdi. Siz de arıcılık yapmak isterseniz devlet destekli kredilerden yararlanabilirsiniz yapmanız gereken tek şey yılın belirli dönemlerinde verilen hibe, faizsiz arıcılık kredisi ve teşviklere başvuruda bulunmak.

 

Hibeli Arıcılık Kredisi

 

Arıcılık Kredisi Faiz Oranları - En Uygun Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arıcılık ile faaliyet göstermek isteyen vatandaşlara 30.000 TL hibe veriyor. Belli aralıklarla düzenlenen bu proje ile 18 ila 40 yaş arasındaki vatandaşlar devletin verdiği Genç Çiftçi Arıcılık Hibesi desteğinden yararlanabilirler. Her yıl bakanlıkça kırsal alandaki nüfusu arttırmak ve arıcılık faaliyetlerini etkin hale getirmek için verilen bu hibe ile birlikte 40 arılık bir koloni kurmanız sağlanıyor. 30.000 TL arıcılık hibesi almak için Genç Çiftçi Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.

 

Genç Çiftçi Arıcılık Kredisi Şartları

 

 • Başvuruda bulunacak üreticilerin 18 ile 40 yaş aralığında olması lazım.
 • Başvuruda bulunacak üreticinin sigortalı işçi olmaması lazım.
 • Arıcılık yapılacak yerin hazır olması lazım. Kiralanmış veya kendisine ait olmalı.
 • Arıcılık yapacağı belirttiği kırsal alanda ikamet etmesi gerekmektedir.
 • Arıcılık malzemelerini bakanlıkça verilen listeye göre eksiksiz tedarik etmesi gerekmektedir.

 

Alınan 30.000 TL hibe ile arıcılık yapacakların en az 40 kovanlık koloni kurmaları gerekmektedir. Devlet Destekli Arıcılık Kredisi için öncelik kalabalık ailelere ve bayanlara verilir.

30.000 TL arıcılık hibesi sadece arı kovan alımında değil arıcılık ile ilgili diğer malzemelerin alımında da kullanılabilir. Devlet destekli 30.000 TL hibe arıcılıkta gerekli olacak ana arı malzemeleri, arı yemi ve keki, kovanlar ve parçaları, arıcılık ilaçları, bal dinlendirme tankları, arı yemlikleri, bal süzme malzemeleri, bal eritme kazanları, körükler, arı oğulları, arıcılık elbise ve kıyafetleri, plastik diğer ürünlerde de kullanılabilir. Arıcılık kredisi alma şartları sağlayan herkes bu avantajdan faydalanabilir.

Yalnızca devlet, kamu bankaları değil özel bankalar da arıcılık sektöründe üreticiye destek sağlıyor önemli olan kreşi talep eden üreticinin arıcılık sektöründeki geçmişi ve kkb puanlamasıdır. Bankaların yanı sıra KOSGEB de direkt arıcılıkta destek sağlamasa da bal üretim tesisi kurulumunda üreticiye hibe veriyor. Arıcılık bölümünde kredi veren özel bankaların birçoğu TAB üyeliği şartı koşuyor.

 

KOSGEB Arıcılık Desteği

KOSGEB canlı hayvan alımına destek vermediği için hayvan kredilesi vermez ve  arıcılık için de herhangi bir destek sağlamıyor ancak bal üretimi için tesis kurulumu ve diğer alanlarda üreticiye hibe veriyor. Yurtdışına paketlenmiş bal ihracı için önce kovanlardan toplanan balın yurtiçindeki toptancılara dağıtılması gerekmektedir. KOSGEB bal dağıtım tesisinin kurulumu için üreticiye hibe veriyor. Kredi almak istiyorsanız, KOSGEB’e arıcılık kredisi başvurusu yapabilir, tarımsal faaliyetinizi devam ettirebilirsiniz.

 

Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği (TAB) Desteği

Ulusal ve uluslararası arıcıları bünyesinde barındırır. Türkiye’nin tüm illerinde merkezi mevcuttur. Arıcıların tümüne destek amaçlı 2003 yılında kurulmuştur.

 

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

 

ziraat bankası arıcılık kredisi 2019 - En Uygun Arıcılık Kredisi Veren Bankalar

 

Devlet hibelerinin yanında bazı bankalar da çiftçilere özel kredi imkanı sunmaktadır. Arıcılık kredisi veren bankalar şöyledir:

 

 • QNB Finansbank Arıcılık Kredisi : Üretim maliyetinin %85ine kadar müşteri özelinde karşılar. 24 aya kadar vade düzenlemesi yapılır.1 3 6 12 ayda bir ödeme imkanı sağlar. Başvurularda Arıcılar Birliğinden alınacak Arıcılık kimliği, nüfus cüzdan fotokopisi, alım satım tutanağı, faturalar isteniyor.

 

 • Şekerbank Arıcılık Kredisi : Türkite Arı Yetiştiricileri Birliğine bağlı olarak arıcılık yapan üreticilere esnek ödemeli kredi imkanı sağlıyor. 36 aya kadar vade düzenlemesi yapılıyor ve senede bir kere yapılabilecek senede bir ödemeli ödeme planı oluşturuluyor. Arıcılık faaliyetiyle asgari bir yıldır ilgilenen üreticiler kredi imkanından yararlanabilirler.

 

 • Yapıkredi Bankası Arıcılık Kredisi : Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliğine kayıtlı olan ve en az 50 kovanı olan üreticilere nakit imkanı sağlıyor. 12 aya kadar vade imkanlı krediden yararlanmak için Yapıkredi Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 • Türkiye Ekonomi Bankası Arıcılık Kredisi : TEB Arıcılık Kredisinden yararlanmak için en az 50 adet kovanınız olmalıdır. Türkiye Arı Yetiştiriciler Birliğine üye olmalısınız. Her türlü şeker, kovan, petek, nakliye ve benzeri ihtiyaçlarınızın karşılanması var olan tesisinizin büyümesi için 12 aya kadar vadeli kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Türkiye Ekonomi Bankası Arıcılık Kredisinden yararlanmak için nüfus cüzdan fotokopisi, TAB kimliği, çiftçi kayıt belgesi, tapu fotokopilerinin tamamı ve ikametgah senedi ile birlikte şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

 

 • Akbank Arıcılık Kredisi : Genel olarak tüm tarımsal faaliyetler için hasat dönemi ve geri ödemesiz dönem seçenekleri sunuyor. Detaylı bilgi için size en yakın Akbank şubelerinden birini ziyaret edebilirsiniz.

 

 • Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi : Sektöre yeni başlayan arıcılardan gelir belgesi talep eder eğer bir gelir belgeleri yok ise bir teminat talep eder. Teminat olarak arazi, arsa, gayrimenkul gibi taşınmazlar gösterilebilir. 50 adet arı kovan şartı vardır. Arıcıların Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı olması istenir. Bambus arısı üretiliyor ise bakanlıktan üretim izni alınmış olmalıdır. Özellikle Ziraat Bankası düşük arıcılık kredisi faiz oranları 2019 ile sizlere bu alanda önemli destek olmaktadır.

 

Bu ve daha birçok bankalar arıcılık kredisi vermektedir ancak en bilindikleri bunlardır. Arıcılık kredilerinde genel olarak TAB üyeliği isteniyor ve 50 kovanlık üretim yeri açma imkanı sunuluyor zaten üretici olanlardan ise 50 kovanlık üretim yerinin olması isteniyor. Girişimci kredisi olduğu için bankalar faizsiz ve ödeme kolaylıklı genel olarak senede bir ya da iki yılda bir ödeme planlı paketler sunuyor. Bankaların verdiği kredilerden yararlanmak için banka şubelerini ve aracılık hibe imkanı veren kurumları ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Bankalardan kredi almak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz