En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

24 Ocak 2021 Pazar, 08:59
kolay kredi karti basvurusu 642x320 - En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı Başvurusu

Sizler için hazırladığımız rehber sayesinde 2021 yılında kolayca kredi kartı veren bankalar ve kredi kartı başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz. Kredi kartlarının genel özellikleri, bankaların başvuru şartları ve özellikle talep ettiğiniz kredi kartının özellikleri başvuru yaparken en önemli kriterler arasında yer alıyor. Çünkü her kredi kartı tipinin kendi için bazı özellikleri bulunuyor ve bu özelliklere göre kullanım yapıyorsunuz. Buna örnek vermek gerekirse, yoğun bir şekilde uçuş yapan biri iseniz, mil kazandıran kartları kullanmak daha mantıklı olmaz mıydı?

 

Dilerseniz bankalarla anlaşmalı olan internet sitelerini kullanarak da tek bir çatı altından tüm bankaların kredi kartı tiplerini öğrenebilir ve buna uygun bir başvuru yapabilirsiniz. Sizin için bankaların sunduğu kart markaları ve özelliklerini altta listeledik.

 

  • World Card (Yapı Kredi, VakıfBank)
  • Bonus (Garanti BBVA, Şekerbank, Denizbank)
  • Ziraat Bankası (Combo)
  • Axess (Akbank)
  • Maximum (Türkiye İş Bankası)

 

 

 

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

hizli kredi karti basvurusu - En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

 

 

 

Kredi kartı başvurusu internetten, banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Elbette kredi kartı kullanmak istiyorsanız bankanın şartlarına da uygun başvurular yapmanız gerekiyor. Aylık gelir dengenizin çok üzerinde bir başvuru yapmak maalesef olumsuz etki yapacak ve kartın reddedilmesine sebep olacaktır.

 

Aylık gelirinizin çok üzerinde olmayan kart limitlerine dilediğiniz kanaldan başvuru yapabilirsiniz. Bankanın bu limiti kabul edeceği kesin olmadığı gibi, daha düşük bir limit teklifi ile karşınıza çıkabilir. Çok ütopik bir limit talep ederseniz direkt başvuruyu sonlandırabilir.

 

Banka müşterisi iseniz internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menüden “Kredi Kartlarım” bölümüne girip bu sayfadan “ Yeni Kart Başvurusu ” adımını takip etmelisiniz. Daha sonrasında tüm işlemler limit belirleme veya adres teyidinden ibaret olacaktır.

 

Bankanın talep ettiği tüm bilgileri tuşladıktan sonra kart başvurunuz tamamlanacak ve tarafınıza bir bilgi sms i gönderilecektir. Kredi Kartı başvurusu genelde 1-2 saat içinde sonuçlanabildiği gibi, çok daha kısa da sürebilmektedir. Daha uzun süren başvurular, mevcut başvurunun reddedileceğini göstermez. Sistemsel yoğunluklar da geç onaylanmasına sebep olan bazı etkilerden sadece biridir.

 

 

En Kolay Kart Veren Bankalar Hangileridir?

 

 

En kolay kredi kartı veren bankalar şeklinde net bir yargı belirtmek doğru olmayacaktır. Çünkü her banka ilk olarak kişinin kredi notunu değerlendirmektedir. Bunun yanı sıra aylık gelir durumu ve dengesi de çok önemli. Düzenli bir işte çalışıp çalışmadığınıza dahil olmak üzere banka birçok değerlendirme kriterini göz önünde bulundurarak bir sonuca varıyor.

 

Eğer daha önce çalıştığınız, kartını kullandığınız ya da kredi çektiğiniz bir banka varsa bu bankadan başvuru yapmak şansınızı biraz da olsa arttırır. Çünkü bu banka sizi tanıyordur ve yaptığınız ödemeleri de biliyordur. Buna istinaden başvurunun hızlı ve kolay sonuçlanması kaçınılmazdır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz