En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

17 Aralık 2020 Perşembe, 08:31
Koronadan sonra neye yatirim yapmali 642x320 - En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

En Güvenilir Yatırım Araçları

En güvenilir yatırım araçları fonlar, altın, mevduat ve BES olarak ifade edilirler. Her bir yatırım aracının kendine özgü bir işleyişi vardır. Hem helal yatırım araçlarına yatırım yapmak isteyenler için hem de faiz getisi ile kazanç elde etmek isteyen kesimler için hazırlanan yatırım araçları listesi ile size en uygun yatırım araçlarına ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz. Araçların belirli bir kısmı faiz getirileri üzerinden, diğer bir kısmı ise fiyat hareketleri üzerinden kar açığa çıkarırlar. Hangi yatıtım aracına yatırım yapalım konusu ile tamamen sizin yatırım anlayışınıza bağlıdır. Haydi yatırım araçları konularına alt başlıklarda değinelim.

 

Yatırım Fonları

 

Faize bulasmadan nereye yatirim yapmali - En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

 

Yatırım fonları, birikimi bulunan ve kısıtlı zamana sahip olmasına bağlı olarak bireysel yatırım kontrolü sağlayamayacak olan kişiler için en ideal ve risksiz yatırım araçlarıdır. Bono, tahvil, hisse senedi, kira kontratları gibi yatırım fon çeşitleri üzerinde bankalardan açılan yatırım hesapları kapsamında işlem yapılarak, getiri elde etme şansı bulunur. İsterseniz yatırım fonları içinde en risksiz yatırım araçları seçebilirsiniz. Bu araçların fiyat değişimlerinin takibine bağlı olarak verilen komutlar üzerinden kar elde edilir. Basit bir sistem üzerinden, tahvil/ bono faizlerinin düşmesi bekleniyor ve trend aşağı yönlü hareke geçiyor ise alım işlem için komut verilmelidir. Faiz oranlarının yükselişlerinde ise satım komutu verilerek kazanç elde edilmelidir.

Paramı helal şekilde nasıl değerlendirebilirim sorusunu soranlar, içinde ağırlıklı olarak hisse senedi barındıran fonlar, hisse senetlerinin İstanbul Borsasındaki fiyat değişimlerinden etkilenirler. Yatırım hesapları ile ilgilenen ve banka kuruluşunda yer alan yatırım danışmanları bu hareketleri gözlemleyerek, kişinin yatırım hesabında en ideal kazancı elde edebilmesi için gerekli talimatları uygularlar. Bu kapsamda alınan danışmanlık ile uzun vadede güvenli bir yatırım yapmak mümkündür.

 

Altın

 

En guvenilir yatirim araclari - En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

 

 

Altın, dünyada yaşanan ekonomik değişimlere rağmen güvenli liman olarak adlandırılan ve risk oranı düşük olan bir yatırım aracıdır. Yatırım için bankaların sunmuş olduğu altın hesaplarından yararlanarak, altın alım-satım işlemlerini gerçekleştirmek ise güven unsurunu yükseltir.

En güvenilir yatırım araçları arasındaki altın ideal bir fiyat seviyesinden altın hesabı kullanılarak alınabilir. Alım işlemleri ardından piyasa fiyat takibi gerçekleştirilmelidir. Altın fiyatı arz-talep dengesine bağlı olarak artış gösterir. Talebin artması halinde, Dolar/ TL kurunun artması halinde, FED faiz oranı açıklamaları düşerse altın fiyatları yükselişe geçer. Bu kapsamda yapılan satışlar ile güvenli ortada kar elde edilir. Helal yatırım araçları arasında altına yatırım da yer almaktadır.

 

Vadeli Mevduat

 

altin nereye yatirim yapmali - En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

 

Getirisi önceden belli olan bu yatırım aracı, tercih edilen bir para tutarı üzerinden oluşturulabilir. Tüm bankaların müşterilerine sunmuş olduğu mevduat hesap cinsleri arasından vadeli opsiyona sahip olanlar tercih edilerek, bu hesaplara belirli ölçüde nakit yatırılması gerekir. Belirli bir vade süresi kapsamında nakit çekimi yapmam şartı sağlanarak, faiz getirisi üzerinden sabit ve risksiz bir kazanç elde edilir. Helal yatırım tavsiyeleri arasında faiz içerdiğinde vadeli mevduatlar yer almasa da kar payı adı altında faizsiz katılım bankalrından da yatırım yapılabilir. Eğer uzun vadede yatırım yapma konusunda çekince duyuluyor ise hesapların vade süreleri 30 günlük periyotlara bağlanarak, aylık faiz getirisi ile yatırım yapılır. Mevduat üzerinden başarılı bir yatırım yapmak için tercih edilen bankalar ile şubeler üzerinden görüşme sağlanmalı, faiz oranları öğrenilmeli ve hesaba yatırılacak anaparanın aylık getirisi hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

 

Bireysel Emeklilik Sistemi

 

 

neye yatirim yapmali BES - En Güvenilir 4 Yatırım Aracı

 

BES, uzun zamandır var olan, yüksek oranda tercih edilen ve geleceğe dair avantajlar sunan bir yatırım aracıdır. BES’te amaç bu günden geleceğe yönelik, güvenli bir yatırım işlemi yaparak, emeklilik sürecini de garanti altına almaktır. BES ile yatırım gerçekleştirme için bankaların şubelerinde yer alan gişe bölümünden, nüfus cüzdanı iletimi yaparak ‘’BES açılış formu’’ doldurmak ve imzalamak gerekir. İşlem ardından hesaba yatırılan ilk yatırım sermayesi ile hesabın aktifleşmesi sağlanır.

Bu kapsamda banka, en güvenilir yatırım araçları arasındaki BES’te yer alan nakit’i belirlenen emeklilik süresince, hisse senedi ve fonlarda değerlendirerek, kazançları hesaba aktarır. Ayrıca yatırıdığınız paranın yüzde 25 ine devlet katkısı bulunmaktadır. Emeklilik için belirlenen sürenin sonunda kişi birikimi topluca çekebilirken, tercih etmesi halinde her ay emekli maaşı olarak çekme komutunu verebilir.

 

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Güvenilir Yatırım Aracı: Cumhuriyet Altınları Cumhuriyet Altını Nedir?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz