En Düşük Komisyon Alan Aracı Kurumlar

06 Ocak 2021 Çarşamba, 08:38
Borsada En Dusuk Komisyon Alan Araci Kurumlar 642x320 - En Düşük Komisyon Alan Aracı Kurumlar

Borsada En Düşük Komisyon Alan Aracı Kurumlar

Yapılmak istenen yatırımlar için seçilen aracı kurumların yasal olması büyük önem arz etmektedir. Burada SPK onaylı aracı kurumların tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Hisse senetlerinin alım ve satımlarında ayrıca aracı kurumların komisyon ücretlerinin bilinmesi çok önemlidir. Borsa Aracı kurum komisyon oranları listesi ile borsada en uygun fiatla işlem yapabilirsiniz.

 

Seçilecek olan aracı kurumların alım satımların da sunulmuş olan teknik analizler gözden geçirilmeli şirket hakkında yapılan olumlu olumsuz bütün yorumların bilinmesi gerekmektedir.

 

 

Hisse Senedi Komisyon Oranları

 

 

Borsa Araci kurum komisyon oranlari - En Düşük Komisyon Alan Aracı Kurumlar

 

 

Ahlatçı Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları : Hisse senedi toplamında 1.000/1 – 10.000/1 oranında komisyon ücreti bulunmaktadır.

 

Deniz Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları : DenizBank hisse senetleri toplamında aldığı komisyon ücreti 10.000/1 oranındadır.

 

Ziraat Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları : Devletin aracı kurumlarından bir olan Ziraat Bankasının komisyon ücreti 10.000/15 oranındadır. Ziraat Bankasının komisyon indirimleri sistem tarafından otomatikman yansıtılmaktadır. Ziraat Yatırım tarafından kendi belirlemiş olduğu hcim kotası kapsamında yatırımcıların doldurmuş olduğu komisyon oranında düşüş yaşanacaktır.

 

Halk Bank Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları : Halk Bank Yatırım hesabın açabilmek için Halk Bank müşterisi olunması gerekmektedir. Halk Bank kendi müşterilerine özel olarak 10.000/15 diliminde komisyon oranı belirlemektedir. İşlem hacimlerinin yükselmesinden sonra komisyon oranı 10.000/5’e kadar indirim söz konusu olabilmektedir.

 

ALB Menkul Değerler Hisse Senedi Komisyon Oranları : Piyasa da özel aracı kurumlardan biri olan ALB Menkul Değerler yatırımcılarından 10.000/2 oranında komisyon almaktadır.

 

Detaylı borsa komisyon oranları için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz.

 

Aracı Kurumların ve Bankaların Borsa Komisyon Oranları

 

 

Borsa Komisyon Oranları Nasıl Düşürülür?

 

 

Aracı kurumların portföy büyüklüğüne bakıldığında farklı komisyon oranları belirlenmektedir. Bu durumda mevduat miktarı büyük ise faiz oranından daha düşük olarak komisyon oranları uygulanabilmektedir.

 

Daha az komisyon ödenmesi içinse hisse senedi alım satım komisyon masraflarının azaltılması birkaç yöntem bulunmaktadır. Aracı kurumların müşteri hizmetleri ile komisyon indirimi başvurusu bulunulması halinde 1 ay içerisinde hacim düzeyleri kontrol edilerek yanıt verilecektir. Şayet hacim düzeyi koşulları sağlamıyorsa olumsuz yanıt bildirimi yapılacaktır.

 

Komisyon indirimi durumların da olumsuz yanıt gelmesi durumundaysa; daha fazla hisse senedi alınıp alım satım işlemlerin tekrarlanmasıyla hacim düzeyi yükseltilmeye çalışılabilmektedir.

 

 

Borsada Komisyonsuz İşlem Yapmak

 

 

Mevduat tutarı yüksek olan yatırımcıların sıfıra yakın ya da sıfır komisyonla işlem yapması mümkündür. Fakat burada tanınan bir yatırımcı portföyüne sahip olunması gerekmektedir. Borsa komisyon indirimi için müşteri hizmetleriyle görüşülmesi ve anlaşma sağalanan veya sağlanacak olan aracı kurumun koşullarının değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz