Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

13 Kasım 2019 Çarşamba, 21:36
birikim yapmak 642x320 - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

Para Biriktirme

Emekliliğinizin ilk zamanları kendinizi rahatlamış ve sanki bulutların üzerindeymiş gibi hissedebilirsiniz fakat bu his bir süre sonra yerini büyük bir boşluğa bırakacaktır. Ama hemen sıkıntıya düşmeyin çünkü bunun bir çözümü var:

 

Boş geçen günlerinizde hem kendinize ek gelir sağlayabilir hem de para biriktirebilirsiniz. İşte emekliliğinizde ek gelir kazanmanın yolları!

 

 

Evinizin Kullanılmayan Bir Odasını Kiraya Verebilirsiniz

 

 

para biriktirme kira - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

 

Eğer eviniz büyükse ve kullanmadığınız bir oda varsa birini kiraya vererek ek gelir elde edebilir, para biriktirme yapabilirsiniz. Bu iş için ev ve oda kiralama sitelerini inceleyip ilan vererek hem ek gelir elde edip, hem de hayatınızda farklılıklar yaratabilirsiniz.

 

 

Kedi ve Köpeklerin Bakımını Üstlenebilirsiniz

 

 

para biriktirme kedi köpek bakıcı - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Hayvaları çok seviyorsanız ve çevrenizde de kedi veya köpeği olup da gün boyunca onlara bakmakta zorlanan akrabalarınız varsa onlara minik dostlarının bakımını üstlenebileceğiniz fikrini danışabilirsiniz. Minik dostlarınızla birlikte birkaç saat vakit geçirip onları gezdirerek ek gelir elde etmenin yanı sıra hayvanların size de ne kadar iyi geldiğini farkedeceksiniz.

 

 

Bebek Bakıcılığı

 

 

para biriktirme bebek bakıcı - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

 

Bebek bakmak da ek gelir elde edip para biriktirmenin diğer bir yollarından. Eğer bebeklerle iyi anlaşabiliyorsanız ve bebek bakmak için uygun bir yaşam tarzınız varsa gün içinde birkaç saatliğine de olsa bebek bakımıyla ilgilenebilirsiniz.

 

 

Yabancı Dil Eğitimi Vermek

 

 

para biriktirme yabancı dil - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Özel öğretmenlik yaparak da para biriktirebilirsiniz. Bildiğiniz veya usta olduğunuz bir yabancı diliniz varsa çevrenizdeki kişilerden başlayarak evde dil dersleri verebilirsiniz. Özel ders vererek özellikle küçük yaşta çocukların yabancı dil eğitimine ufakta olsa katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

Minik Bir Kahve Dükkanı İşletmek

 

 

para biriktirme dükkan - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Günümüzde neredeyse birçok kişinin kahveye olan tutkusunu görebiliyoruz. Bu sebeple  de her ara sokakta bir kahve dükkanı mevcut ve neredeyse hepsi tıklım tıklım. Birçok kişinin hayali olan kafe açmayı siz neden emekliliğinizden sonra hayata geçirmeyesiniz ki? Kahve çekirdeği ile ilgili donanımlı bilgilere sahip olup doğru elemanları bulduktan sonra uygun fiyatlı bir yeri kiralayarak şirin bir kahve dükkanı açabilirsiniz. Belki de, emeklilik döneminden önce kahve dükkanı açmak için bir şansınız veya yeterli bir zamanınız yoktu. Fakat şimdi, hayallerinizin peşinden koşma vakti.

 

 

Emlak Danışmanlığı

 

 

para biriktirme emlakçı - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Emekli olduktan sonra emlak danışmanlığı kurslarına katılıp eğitiminizi tamamladıktan sonra sertifika alarak bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Freelance bir şekilde emlak danışmanlğı yaparak çalışma saatlerinizi kendinize göre ayarlayabilir ve ek gelirinizin miktarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

 

 

Davet Organizatörlüğü

 

 

para biriktirme organizasyon - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Enerjik, yaratıcı ve deli dolu bir kişiliğe sahipseniz düğün organizatörlüğü kesinlikle sizin için seçilmiş bir meslek olabilir. Yeni bir şeyler üretmek, tasarlamak, detaylardan mükemmellik yaratmak ve en önemliside yeni evleneceklerin mutluluğuna ortak olmak işin sadece ufak bir parçası. Eğer sabrınız varsa ve birileri için bir şeylerler uğraşmayı seviyorsanız bu işi gözden geçirebilirsiniz.

 

 

Mutfağa Girin

 

 

para biriktirme mutfak - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Mutfakla ve yemeklerle iyi anlaşabiliyorsanız bu hobinizi ek gelire dönüştürebilirsiniz. Ek emeklilik geliri elde etmek için tek yapmanız gereken şey tarzınızı belirleyerek yaptığınız nefis yiyecekleri satmak. Evden çalışanlar için ev yemekleri hazırlayabilir, çay davetleri veya partiler için çeşitli tatlılar hazırlayabilir, gece davetleri için minik kanepeler ya da kurabiyeler pişirebilirsiniz.

 

 

İnternette Fenomen Olun

 

 

para biriktirme fenomen - Emeklilik Döneminde Para Biriktirmenin 9 Yolu

 

Biliyorsunuz ki günümüzde bir diğer rağbet gören mesleklerden biri de fenomenlik. Ve en güzeli ise sosyal mecralarda fenomen olmanın bir yaş sınırı yok! Yeteneklerinizi internet üzerinden milyonlara gösterebilirsiniz. Kendinize bir hesap açarak birikimlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Maket yapımından örgüye, ahşap boyamadan yemek tariflerine kadar aklınıza gelebilecek her türlü fikirleri hesabınızdan paylaşarak ek gelir edebilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kredisiz - Faizsiz Ev Alma Yöntemleri Faizsiz ev…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz