Ek Kart Hakkında Merak Edilenler

17 Kasım 2019 Pazar, 19:26
ek kart avantajları 642x320 - Ek Kart Hakkında Merak Edilenler

Ek Kart Nedir?

Kredi kartlarının kullanımının fazla olması ile beraber aile üyeleri de bu karttan yararlanarak bir ek kart çıkartabilir. Kredi kartı ile limitleri aynı olan ek kart tek bir limite bağlıdır fakat aynı zamanda iki farklı yerde kullanıma uygundur. Asıl kredi kartında ve çıkarılan ek kartta kullanılacak olan limit aynı olduğu için aslının veya ek kartın kullanıldığı kadar kalan limit yine ortak olur.

 

 

Ek Kartın Avantajları

 

 

Ek kartın birçok fazla avantajı bulunur. Aynı anda hem kartın asıl sahibi kullanabilecekken diğer taraftan da çıkarılan ek kart başka bir alanda kullanılabilir. Kartın sahibinin onayı doğrultusunda ek kart çıkarıldığında kim kullanacaksa o kişinin adına gelir. Aile üyeleri için çok büyük avantaj sağlayan bu uygulama da eşler kendi isimlerine ait aynı kartı kullanabilirler.

 

ek kredi kartı başvurusu nasıl yapılır - Ek Kart Hakkında Merak Edilenler

 

 

Ek kartlar işleri özellikle yoğun olan kişilerin kredi kartlarını ev içinde kullanıma uygun hale getirir. Kimin adına olması gerektiğine banka karar vermez ve kişi istediği kişiye ek kart çıkarabilir. En büyük avantajlarından biri ise ek kart kullanan kişinin adına olduğu için düzenli ödemelerde banka sicili olumlu yönde etkilenir.

 

 

Ek Kart Limitleri Değişir Mi?

 

 

ek kart limit oranı nedir diye soranlar, çıkarılan ek kartın limiti asıl ek kart limiti ile aynıdır. Daha önceki kullanımlarda asıl ek kartın belirli bir oranı kadar olurken şu an da bir sınırlama yoktur. Asıl ek kartın limiti kadar olan ek kart limiti kullanıldığı takdirde kalan kullanım limiti her iki kart içinde aynıdır.

 

 

Her Banka Ek Kart Çıkartır Mı?

 

 

Günümüzde birçok banka ek kart çıkartabilir ve bir koşul aramaz. Kişinin kredi kartı olması yeterlidir. Ek kart başvurusu yaparak hemen kredi kartı çıkarılabilir. Bir kaç gün içinde verilen adrese ulaşır. İnternet bankacılığı aracı ile hemen başvuru yapılabilir. Olumlu olması halinde 3 iş günü içerisinde istenilen adrese teslimi yapılır. Banka aracılığı ile veya internet bankacılığı sayesinde kısa zamanda onay verilir.

 

Kredi kartı sahibi ek kartının takibini yapabilir ve limitlerinin ne kadar olduğunu görebilir. Bankaların sunmuş olduğu bu uygulama sayesinde kredi kartı istenilen yerde kullanılabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz