Ek Hesap Limiti Azaltma ve Arttırma

28 Mart 2020 Cumartesi, 20:21
ek hesap limiti arttırma ve azaltma 642x320 - Ek Hesap Limiti Azaltma ve Arttırma

Ek Hesap Limit Arttırma Ve Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde milyonlarca özel sektör ve kamu sektör çalışanı maaşını bankalardan çekmektedir. Bankalar hesap sahibinin istediğine göre veyahut kendi belirlediği kampanyalara göre müşterilerine ek hesap limiti sunmaktadır.

 

Ek hesap limiti mevduat hesabı olan ya da kredi kartı olan herkese bankalar tarafından verilmektedir. Bankaların ek hesap limitleri ilk etapta banka tarafından belirlenir sonrasında kişi kendisi talep ederse ek hesap limitini arttırabilir ya da azaltabilir.

 

 

Ek Hesap Nedir?

 

 

Bankanın kendi hesabına bağlı olarak sunduğu banka tarafından tanımlanan kredi türüne ek hesap denir. Ek hesap kişinin hesabında tükenen para sonucunda artı olarak kullanabileceği bir avanstır. Kredi kartında bulunan sisteme benzer bir şekilde müşterilere faizsiz ödeme imkânı sunulmaktadır.

 

Ek Hesap Sisteminin İşlevi Nedir?

 

Tüm bankalarda bulunan mevduat hesabına ya da maaş hesabına ek bir şekilde açılan ek hesaplar havale, EFT, para çekme gibi birçok işlemin kolaylıkla yapılmasını sağlar. Fatura, kira ya da benzeri durumlarda otomatik ödeme talimatı sırasında hesapta para olmadığı vakit ek hesaptan para aktarım yapılmaktadır. Bununla birlikte acil nakde ihtiyaç duyulması halinde ek hesaptan artı para çekilmesi mümkündür.

 

 

Ek Hesap Limit Arttırma

 

 

Şahıs Talebi

 

Kişi kendi hesabına ek olarak bağlı bulunduğu bankaya başvurarak ek hesap limitlerini arttırma talebinde bulunabilir. Banka kişinin kredi notunu baz alarak limit arttırma işlemi gerçekleştirmektedir. Kredi notu düşük olan şahısların banka tarafından ödeme sıklığına bakılacaktır.

 

 

Banka Talebi

 

Kredi notu yüksek olan müşterilere bankalar çeşitli kanallar aracılığıyla ek hesap arttırma isteminde bulunur. Kişi daha sonra kendi isteği doğrultusunda bir sonraki ay aktarılmak üzere ek hesabından değişikliğe onay verir.

 

 

Ek Hesap Limit Azaltma

 

 

Şahıs Talebi

 

Ek hesabının limitini düşürmek isteyen şahıslar bizzat banka şubesine giderek ek hesap limit azaltma talebinde bulunabilirler. Ek hesap limit düşürme isteği esnasında bankadan herhangi bir belge talep edilmemektedir.

 

İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi

 

Ek hesap limitini düşürme işlemi için bankanın internet bankacılığı kanadından yapılabilir. İnternet bankacılığı sistemine girerek ilgili yere başvurmak yeterlidir. Bankanın çağrı merkezinin yaptığı yönlendirme sonucunda da ek hesap limit düşürme isteği çağrı merkezi personeline bildirilebilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz