Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

16 Ağustos 2019 Cuma, 20:49
Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka 642x320 - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

0.99 Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev almak artık herkesin yapması gereken bir ihtiyaç haline geldi. Çünkü kirada oturan kişilerin aylık ya da yıllık olarak eve ödedikleri fiyat iyice arttı. Bu durumda insanları ev almaya sevk etti. Ancak ev almak isteyen birçok kişi bankaların uyguladığı yüksek faiz oranlarından dolayı ev almayı erteliyor. Bu yazımızda düşük faizli konut kredisi veren 9 banka listesini sizler için hazırladık.

 

 

%1’in Altında Konut Kredisi Veren Bankalar

 

 

Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası nın faiz oranlarını önemli derecede düşürmesi, bankaların kredi faizlerinde de değişikliğe sebep oldu. Özellikle devlet bankaları 0.99 konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlere destek olmaktadır. Peki, en düşük konut kredisi faiz oranları hangi bankalarda yer almaktadır?

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası 0.99 Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

Ziraat Bankası müşterilerine en düşük faiz oranını veren bankadır. Müşterilerine 180 aya kadar taksit imkanı sunan Ziraat Bankası , 180 ay vadeli konut kredisinin faiz oranını yüzde 0,99 olarak belirlemiştir. Herkesin konut sahibi olmasını isteyen Ziraat Bankası konut almak isteyenlerin uğraması gereken bankalardan birisidir.

 

 

Vakıfbank Konut Kredisi

 

 

Vakıfbank 0.99 Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

Ziraat Bankası ndan sonra Vakıfbank da müşterilerine 180 aya kadar konut kredisi imkanı sunmaktadır.  0.99 konut kredisi faiz oranları ile müşterilerini önemseyen banka uygun ödeme şartları ile sizleri bekliyor.

 

Halk Bank Konut Kredisi

 

Halk Bankası 0.99 Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

Bir başka devlet bankası Halk Bankası da müşterilerinin hayal ettikleri evi alması için yardım eden bankalardan birisi. Banka 180 aya kadar vade imkanı ile müşterinin hem ev sahibi olmasını sağlıyor hem de kredisini daha rahat ödemesini sağlıyor. Vermiş olduğu konut kredisinin faiz oranı ise yüzde 0.99 .

 

 

0.79 Konut Kredisi Veren Bankalar

 

 

Devlet bankası olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını yakın zamanda 0.99’a indirmesinin ardından banka yönetimleri bir indirim daha yaparak konut kredisi faiz oranlarını 0.79 a kadar düşürdü.

Anlaşmalı konut projelerinde faiz indirimine giden 3 banka 180 ay vadede aylık yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaktadır. Sadece anlaşmalı firmaların projelerinde geçerli bu faiz oranını bankalardan kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

 

 

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 6 Özel Banka

 

 

3 devlet bankasından sonra özel bankalar da konut kredilerinde indirime gitti. Devlet bankaları konut kredisi faiz oranları açısından avantajlı olsa da isteyen kişiler özel bankalardan da kredi kullandırımı yapabilirler. İşte karşınızda en düşük konut kredisi veren 6 özel banka.

 

Akbank Konut Kredisi

 

Akbank Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

1948 yılından kurulan Akbank, özel bankacılık hizmeti ile müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır. 780 şubesi ile sizlere hizmet sunan Akbank, konut kredisi faiz oranında da indirime gitti. Yüzde 1.39 faiz oranı ile müşterilerine en uygun konut kredisi kullandıran banka ile istediğiniz eve 120 ay vadede sahip olabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Konut Kredisi

 

Garanti Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

İnsanların konut sahibi olması için çok fazla uğraşan ve kampanyalar yapan bir diğer banka ise Garanti Bankası. Yapmış olduğu kampanyalarla konut sahibi olacak kişilere 120 aya varan taksit imkanı sunuyor. Banka vermiş olduğu komut kredisinin faiz oranını ise yüzde 1,41 olarak belirlemiştir.

 

ING Bank Konut Kredisi

 

ING Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

Eski köye yeni adet! sloganı ile 2007 yılında ülkemize giriş yapan ING Bank, konut kredisi faiz oranları ile müşterilerini beklemektedir. Dünya genelinde 40 tan fazla ülkede hizmet veren ING Bank, konut kredisi faizini ise yüzde 1.44 ile kullandırmaktadır. 120 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz bu krediyi size özel ödeme planları ile kullanabilirsiniz.

 

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi

 

Yapı ve Kredi Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

75 yıldır sınırları kaldırmak için bankacılık hizmeti sunan Yapı ve Kredi Bankası, konut kredisi ile de ev sahibi olmak isteyen müşterilerine hizmet vermektedir. Aylık %1.49 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımı yapan banka 120 ay vadeli konut kredisi fırsatı sunmaktadır. En uygun konut kredisi sahibi olmak için bankaya başvuru yapmanız yeterli.

 

TEB Konut Kredisi

 

teb Düşük Faizli Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

TEB konut kredisi alacak olan müşterilerine 120 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır. Müşterilerinin kira öder gibi ev sahibi olmalarını isteyen bu bankanın müşterilerine sağladığı faiz oranı ise yüzde 1,55 olarak belirlenmiştir.

 

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi

 

Türkiye İş Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi - Düşük Faizli Konut Kredisi Veren 9 Banka

 

120 ay vadeli olarak aylık yüzde 1.57 faiz oranı ile ev kredisi kampanyası düzenleyen İş Bankası, uygun ödeme seçenekleri ile hayallerinizdeki eve sahip olmanız için sizlere destek vermektedir.

 

 

En Düşük Konut Kredisi Hesaplama

 

 

Son bölümde ise sizlere konut kredisi hesaplama hakkında bilgiler sunacağız. Karşılaştırmalı konut kredisi faiz oranları hesaplama ile kredi maliyetinizi karşılaştırabilirsiniz.

 

 

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Maliyet
100.000 TL 180 ay 0.79 1.043 TL 187.743 TL
100.000 TL 180 ay 0.99 1.192 TL 214.643 TL
100.000 TL 120 ay 0.99 1.428 TL 172.202 TL

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Bankalardan kredi almak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz