DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

27 Mayıs 2020 Çarşamba, 09:01
dük olan hisseler 642x320 - DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

DÜK – Düşeni Kıran Hisseler

Borsada alım zamanlarını gösteren bazı durumlar vardır. Hisse alımlarında hissenin alım yapılması gerektiğinin sinyalini veren çeşitli işaretler bulunur. İşte bu işaretlerden biri olan düşen kanal direnci, hissenin fiyatının oldukça düştüğü ve yeniden yükselişe geçtiğini gösteren ufak yükselişler olduğu anlamına gelir.

 

Düşeni kıran hisseler çok dikkatli okunması gereken işaretler içerir. Her hissenin göstergelerindeki düşüş DÜK olan hisseler içerisinde sayılmaz. Hissenin yükseliş vaad ediyor olması bu hissenin düşen kanal direncine sahip olduğunu gösterir. Bu dirençte olmaması ve çeşitli kriterlere uygun olmaması nedeniyle düşeni kıran hisse gibi görünen her hisse alınmamalıdır.

 

 

DÜK Olan Hisseler Nasıl Oluşur?

 

Düşeni kıran hisseler - DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

 

 

Dük ne demek ? kavramına açıklık getirdikten sonra şimdi nasıl oluştuğunu bir açıklayalım. Fiyatlar zaman içinde artar, azalır ve belli bir trend oluşturur. Bu trend yükseliş de olabilir düşüş de. Fakat fiyatı düşmeye başlayan hisse senedinin dönüş yaptığının işaretçisi trendin yukarı yönlü kırılmasıdır. Bu olay düşüş trendi içinde olur. Sıkışan fiyat yüksek hacimle beraber yükseliş geçer ve trend çizgisi yukarı yönlü kırılır. Artık hissede yükseliş trendi başlamıştır. Öyle ki bu kırılış yeni yükselişin başlangıcı ve yatırımcısına iyi kar elde ettirebilir. Fakat bu tip hisseleri tespit etmek oldukça zordur. Detaylı analiz gerektirir. Teknik analiz yöntemleri kullanarak yapabileceğiniz bu analizlerde sık sık deneme yapmış olmanız gerekmektedir.

 

Bir hissenin düşeni kırması için gerekli şartlar ve DÜK olan hisseler özellikleri:

 

  • Fiyatların belli bir trend içinde hareket etmesi gerekir.
  • Hisse fiyatı kararsızlık içindedir.
  • Dip fiyattan hissenin hacmi yükselir.
  • Destek seviyelerinden alımlar görülür.
  • Sıkışma alanında doğru hissede hacim artışı görülebilir.
  • Sıkışma noktasında hacim patlaması oluşur.
  • Teknik göstergeler de kırılışı teyit eder.
  • Trend içindeki her direnç kırma denemesi hisse fiyatınının dirençi kırma gücünü arttırır.
  • Güçlü bir direnç kırılırsa, hisse güçlü bir şekilde yükselir.

 

 

Borsada DÜK Olan Hisseler Örnek Grafik

 

trkcm düşeni kıran hisseler - DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

 

  arçelik düşen kıran - DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

 

isgyo dük olan hisseler - DÜK Olan Hisseler (Düşeni Kıran Hisseler)

 

 

DÜK Olan Hisseleri Almak Karlı Mıdır?

 

 

DÜK olan hisseler düşüş direnci gösterip daha sonra yükselişe geçeceğine dair sinyaller veren hisselerdir. Bu hisseler düşük değerde alınarak yükselişe geçtiği dönemde satış emri ile satılabilir. Oldukça yüksek karlar elde etmeyi sağlayan bu hisseleri satarken her basamağın doğru değerlendirilmesi gerekir. Çünkü bu hisselerde grafikler oldukça hareketlidir. Yükselişler ise basamaklar halinde olur. Yatırımcının hissenin en yüksek satış yapma basamağını tespit etmesi gerekir.

 

Düşeni kıran hisseler için alım zamanları ise hissenin gerçekten en düşük seviyeye geldiği ve direncin bu noktadan sonra yükselmeye başlayacağının sinyalini verdiği zamanlardır. Hisse alımı yapacak olan yatırımcıların hisseleri bütün kriterlere göre değerlendirerek ve düşen kanal direncini doğru bir şekilde gözlemleyerek alım yapması gerekir.

 

Bununla beraber DÜK olan hisseler tespit etmek için ücretsiz analiz yapabileceğiniz bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz