Döviz Hesabına Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

05 Ekim 2019 Cumartesi, 18:01
Vadesiz euro dolar hesap işletim ücreti almayan bankalar 642x320 - Döviz Hesabına Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Vadesiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bu yazımızda sizler için döviz hesabı incelemesinde bulunduk. Günümüzde en karlı döviz hesabı olan Ziraat Bankası’ nın döviz hesabını sizler için küçük çaplı bir inceleme ile tanıtmaya ve açıklamaya çalıştık. Ziraat Bankası döviz hesabı en karlı faiz oranlarının sunulmuş olduğu bir hesaptır. Özellikle devlet bankası olması amacı ile müşterilerin devlet eli ile faizlerde kara geçmesi sağlanmaya çalışılmıştır.

Türk Lirası hesaplarındaki faiz oranlarının yüksek tutulması nedeniyle döviz bankasını da Türk Lirası hesabı faiz oranı seviyesine çekmeyi başarmıştır.

 

Dolara Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka : Ziraat Bankası

 

 

ziraat bankası döviz hesabı açma ücreti - Döviz Hesabına Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

 

Ziraat Bankası döviz hesabı açmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeden açılan hesaplar daha avantajlı hale getirilmiştir. Bu nedenle E vadeli hesapları tercihte bulunmamanız sizlerin hesabına yüksek faiz olarak yansıyacaktır. Vadesiz döviz hesabı ücreti incelendiği zaman bu konunun oldukça merak edildiği görülmektedir. Bankaların vadesiz döviz hesabı ücreti 5 dolar ile 15 dolar arasında değişmektedir. Bu miktar aylık olarak kesilebildiği gibi 3 aylık ve altı aylık kesintiler de gerçekleşmektedir.

 

Ziraat Bankası Döviz hesabı açma ücreti 2018 yılının ocak ayında yenilenmiştir. Bu sayede Ziraat Bankası döviz hesabı açma ücreti 7.5 dolar olarak belirlenmiştir. Yani her üç ayda bir 7.5 dolar + BSMV kesintisi hesaptan hesap işletim ücreti kesintisi yapılmaktadır. Fakat banka tarafından alınan yeni karar ile banka, artık döviz hesaplarından hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu sebeple,  Dolar ile işlem yapmanın ve bir dolar hesabı açmanın en kolay yolu Ziraat Bankası ndan geçmektedir.

 

 

Vadesiz Döviz Hesabı Ücreti

 

 

euro dolar döviz hesabı açmak - Döviz Hesabına Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

 

Yabancı ülke para birimleri ile alınıp satılarak tasarruflarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlemi Döviz hesabı açarak gerçekleştirebilirsiniz. Döviz hesabı açmak oldukça kolaydır. Döviz hesapları vadeli ve vadesiz olmak üzere iki türden açabilirsiniz. Genellikle yurt dışına para gönderme veya alma gibi ihtiyaçlar doğrultunda veya birikimlerinizi yabancı para birimi ile değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz.

 

Amacınız ne olursa olsun bankanın size getireceği avantajları ve dezavantajları değerlendirebilirsiniz. Bazı bankaların en başlıca avantajı döviz hesabı açarken hesap işletim ücreti almamasıdır. Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankalar adlı bu yazımızdan bilgi edinebilirsiniz. Döviz hesabı açmak kolaylığını göstererek sizler de bu konuda hesap işletim ücreti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Birikiminizin değerlenmesi için vadeli mevduat hesaplarını açabilirsiniz. Eğer daha çok oranlarla paranızın değerlenmesi için vadeli döviz hesaplarınıza yönelebilirsiniz. Türkiye’ de en çok Euro ve Dolar üzerinden döviz hesaplarınızı açılmaktadır. Döviz hesabınızı açmak ve takibi için sizlerden ilk başta hesap işletim ücreti isteyebilir. Bankalara ve mevduatlara göre hesap işletim ücretleri farklılık gösterebilir.

 

Vadesiz döviz hesabınıza 35 TL ücretini öderken vadeli hesabınız için farklı ücret ödeyebilirsiniz. Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankalar sizler için sıraladık. Garanti bankası, Ziraat bankası, Vakıfbank ve Akbank bankalarından ücretsiz bir şekilde döviz hesabınızı açabilirsiniz. Örneğin Ziraat Bankası döviz hesabı açma ücreti olarak 0 TL olarak almaktadır. Ücretsiz bir şekilde Ziraat bankasından döviz hesabınızı açabilirsiniz. Yatırımlarınızı Ziraat bankası üzerinden avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

vadesiz döviz hesabı ücreti - Döviz Hesabına Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

 

Direkt şubelerden döviz hesabı açtırmak sizin için uzun geliyorsa internet veya mobil bankacılıktan hesabınızı açtırabilirsiniz. CEPTETEB uygulaması ile mobil bankacılık hizmetiyle döviz hesabınızı açabilirsiniz. Uygulamadan Döviz hesabınızı açarken banka hesabınıza hesap işletim ücreti yansımaz. Faiz getirisi diğer bankalarla kıyaslandığında yüksek orandadır.

 

Dolar ve Euro En Yüksek Faiz Veren Bankalar

 

ABD Doları ve Euro cinsinden bu uygulamayla döviz hesabınızı değerlendirebilirsiniz. ATM’lerden direk nakit para çekme ve yatırma özelliğini deneyebilirsiniz. Bu uygulamadan 1 Dolar veya 1 Euro gibi az miktarda paralarla anında alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap işletim ücreti almayan bir diğer site ise Enpara com sitesidir. QNB Finansbank’ın dijital internet uygulamasıdır. ABD Doları veya Euro cinsinden vadeli veya vadesiz olarak döviz hesabınızı açabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz