Dolar Bazında En Ucuz Hisseler

09 Ocak 2021 Cumartesi, 12:50
Dolar Bazinda En Ucuz Hisseler 642x320 - Dolar Bazında En Ucuz Hisseler

Dolar Bazında En Ucuz Hisseler

Yatırım dünyasında sıkça tercih edilen hisse alım satımlarında her hissenin farklı para birimlerinde değerleri bulunur. TL bazında hisselerin genel fiyatı takip edildiği gibi dolar bazında en ucuz hisseler ya da Euro bazında ucuz hisseler takip edilebilmektedir. Farklı para birimleri üzerinden hisse takibi yapmak, hisseleri daha ucuza alarak daha yüksek fiyatlarda satmaya yardımcı olur.

 

Dolar son yıllarda TL karşısında tırmanışa geçen para birimleri arasında yer almaktadır. Yatırımcıların ise dolar bazında ucuz hisseler konusunda bilgi sahibi olarak yatırımlarına yön vermesi gerekir.

 

 

Dolar Bazında Hisse İncelemesi Neden Önemlidir?

 

 

Dolar Bazinda Hisseler - Dolar Bazında En Ucuz Hisseler

 

 

Dolar bazında hisse değerlerine dikkat edilmesi eldeki dolar ile daha fazla TL bazında hisse alınmasını sağlar. Bu nedenle elinde dolar bulunan yatırımcıların TL ile satışa çıkarılan hisseleri dolar bazında inceleyerek alması hisse yatırımlarında kazançlı çıkmalarını sağlayacaktır.

 

Doların yükseldiği ve TL’nin değer kaybettiği durumlarda TL üzerinden satışa çıkarılan hisselerde dolar bazında düşüşler olacaktır. Yatırımcıların ise doların yükselişe geçtiği ve TL karşısında yükseldiği zamanlarda hisse kontrolleri yapması ucuz hisse alımını kolaylaştıracaktır.

 

Dolar dünya üzerinde genel olarak kullanılan para birimlerinden olduğu için hisselerde dolar bazlı incelemeler yapmak ve o hisselerin geçmiş dönem dolar bazlı durumlarını incelemek yatırımcılar için önemli ipuçları verecektir. Gelecek vaat eden hisseler dolar bazlı incelemelerde kendini göstererek yatırımların doğru alana yapılmasını sağlayacaktır.

 

 

Dolar Bazında Hisseler

 

 

Peki, dolar bazında hisse senedi nasıl incelenir? Bunun için buradaki siteyi kullanabilirsiniz. Dolar bazında hisse aramak için sembol ara kısmına,

 

  • Hisseler için; ” hisse kodu / usdtry “(PETKM/usdtry gibi)
  • Endeks için; ” xu100.usd “

 

yazabilirsiniz.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz