Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

02 Kasım 2019 Cumartesi, 16:26
Devlet Destekli Krediler 642x280 - Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

Devlet Destekli Kredi Türleri

Ülkemizde devlet, bazı sektörlere destekler vererek sektörün canlı kalmasını ve ekonomik olarak iyileşmesini amaçlamaktadır. Aynı zamanda kredi kullananlara dolaylı veya doğrudan destek olmaktadır. Bu destekleri; evlilik kredisi, çeyiz kredisi, ev kredisi ve sıfır faizli katkı kredisi ile hayata geçirmiştir.Bu destekleri alabilmek içi bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

 

 

Devlet Destekli Konut Hesabı

 

 

Devlet Destekli Konut Hesabı Nedir - Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

 

 

Kredi ile alınacak ev için normalde 2001 yılında çıkan yasa ile ev bedelinin ¾ ünü peşin geri kalanını konut kredisi olarak kullanabiliyorsunuz. Devlet 2014 yılında çıkardığı yasa ile peşinat olarak ödenecek olan ev bedelinin ¼ ünün 5 yıl süre ile bir banka hesabında olması şartı ile % 15 devlet desteği verilmesini sağlamıştır. Yani ev almak istiyorsanız ev kredisi dışında peşinat olarak ödeyeceğiniz miktar 5 yıl süresince bir banka hesabında tutulmuş ise devlet size ev bedelinin % 15 i kadarını destek olarak verecektir. Bu sayede hem emlak sektörünün canlandırılması hem de ev sahibi olmak isteyenleri teşvik etmek amacı taşınmaktadır. Bu sayede daha az ve daha düşük faiz ile ev kredisi kullanmış olacaksınız.

 

 

Evlilik Kredisi

 

 

evlilik kredisi Nedir - Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

 

Evlenmek isteyen çiftler için 2014 yılında çıkarılmış olan yasa sıfır faizli ve 1 yıl ödememesiz evlilik kredisi imkanı sağlamaktadır. Bunun için gerekli olan şart 26 yaşını doldurmamış olmak ve evlilik için bir bankada evlilik hesabında 3 yıl para biriktirmiş olmaktır. 3 yıl boyunca banka hesabında para biriktiren çiftlere devlet 10000 TL ye kadar 1 yıl geri ödemesiz, bir yurtta veya yetim hanede büyümüşseniz 2 yıl geri ödemesiz sıfır faizli evlilik kredisi imkanı sunmaktadır.

 

 

Çeyiz Hesabı

 

 

eyiz Hesabı Nedir - Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

 

 

Evlilik için çeyiz ihtiyacınızı karşılamak için gerekli olan parayı devletin karşılayacağı yasa yine 2014 yılında çıkarılmıştır. Çeyiz kredisi almak için 3 yıl bir bankada çeyiz hesabı açıp para biriktirmeniz gereklidir. 3 yılın sonunda çeyiz kredisi için sıfır faizli 10000 TL ye kadar çeyiz kredisi veya 5000 TL devlet hibesi alabilirsiniz.

 

 

İş Kurma Kredisi

 

 

işyeri açma kredisi - Devlet Desteği Verilen Evlilik, Çeyiz ve Konut Hesabı İncelemesi

 

İş kurmak isteyip sermaye bulamayanlar düşünülerek AB normları çerçevesinde 2006 yılında hayata geçirilen yasa ile gerçekleştirilebilir projesi olan herkese Ziraat bankaları tarafından katkı kredisi verilmektedir. Katkı kredisi için, projelerinizi hayat geçirerek istihdam ve katma değer sağlamanız tek şarttır. Bu şartı sağlayacağınız bir projeniz var ise katkı kredisi başvurusunda bulunup 1 yıl geri ödemesiz sıfır faizli 15000 TL ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca hayvancılık ile uğraşmak isteyenler için de Tarım Orman Bakanlığı hibe kredileri mevcuttur.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
OdeaBank Bank’O Card Kredi Kartı Başvurusu Merkezi Lübnan’da…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz