CVV Kodu Hakkında Merak Edilenler

17 Mart 2021 Çarşamba, 23:07
Kart Guvenlik Kodu CVV 642x320 - CVV Kodu Hakkında Merak Edilenler

Kart Güvenlik Kodu

Günümüzde artık hemen her konuda alışveriş yapmak için internet kullanılır olmuştur. İnternet üzerinden alışveriş yapmak son derece hızlı ve aynı zamanda da güvenli olan yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bunu yapmak için mutlaka bir banka kartı veya kredi kartı olmak zorundadır. Kartların en arka kısmında yazan ve 3 haneli olan sayı ise sizlerin güvenliği açısından son derece gerekli olan bir konudur. Bu 3 haneli sayı aynı zamanda sadece sizlerin kartına özel olan bir güvenlik kodudur. Bu anlamda özellikle de alışveriş yaparken bu konuda sizlerden isterler. Tüm bilgileri girdikten sonra bu bilginin yanlış girilmesi bile alışveriş yapmanız veya internet üzerinden işlem yapmanıza imkân tanımaz.

 

 

CVV Kodu Nerede Yazar?

 

 

O zaman CVV kodu nedir nerede yazar? Diye merak ediyorsanız, kartların arka kısmında yazan ve 3 haneli olan bir sayıdır demek doğru olacaktır. Bu sayı sadece kartların arka kısmında yazar. Aynı zamanda sadece kredi kartlarında değil, her kartta bu sayıları görmeniz mümkündür. Hatta bu anlamda normal olan alışveriş kartları, dernek kartları veya bir firmaya ait olan normal kartlarda bile görebilirsiniz. Hemen her kişiye özel olan bu sayıların olması güvenlik açısından kesinlikle önemli ve de gerekli olan bir durumdur. Özellikle de güvenli olan bir alışveriş yapmak istediğiniz zaman bu sayıyı girmeniz gerekiyor. Girmemeniz veya yanlış girmeniz halinde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır.

 

Özetle Kart Doğralama CVV Kodu;

 

  • Güvenliğiniz için vardır.
  • Her kartta ayrı ve size özeldir.
  • Değiştirilemez özelliktedir.
  • Size özel olarak oluşturulduğundan kimse ile paylaşılmamalıdır.
  • Genel olarak kartın arkasında yazar.
  • 3 haneli olarak tasarlanmıştır.
  • Rastgele seçilmiş rakamlardan oluşmaktadır.
  • Uluslararası geçerliliği vardır.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz