Bozdurunca Değer Kaybetmeyen 5 Altın Çeşidi

01 Mayıs 2020 Cuma, 09:00
hangi altın değer kaybetmez 550x320 - Bozdurunca Değer Kaybetmeyen 5 Altın Çeşidi

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisi?

Altın yatırım amaçlı olarak tercih edilen ve orta, uzun vadede her zaman kazandıran bir yatırım aracı olmuştur. Yatırım yaparken gram altın, külçe altın, hurda altın, 14,18, 22, 24 ayar altın, bilezik ve takı çeşitleri gibi çok fazla altın türü satın alabiliyorsunuz. Yatırım amaçlı olarak satın alacağınız altın türünde size en az kayıp yaşatacak olan ve değer kaybı en az olan altın türü seçilmelidir. Peki altın türlerine göre değer kayıp oranları ne’de kadar? İşte Hangi altın satarken değer kaybetmez ? detayları.

 

 

En Karlı Altın Yatırımı Hangisi?

 

 

Bozdurunca Değer Kaybetmeyen Altın Hangisi 1 - Bozdurunca Değer Kaybetmeyen 5 Altın Çeşidi

 

 

Bu bölümde ise altın yatırımcısının merak ettiği gram altın mı çeyrek altın mı daha karlı, birikim ve yatırım için yatırımlık altın ne alınmalı, alım satımda zarar etmemek için hangi altın değer kaybetmez, kuyumcuda ve bankada bozdurunca değer kaybetmeyen altın hangisi, birikim için aldığınız hangi altın satarken değer kaybetmez ve yıllar sonra da değeri düşmeyen altın hangisi sorularnın cevaplarını sizler için inceleyeceğiz.

 

 

Gram Altın

 

Gram altın alırken veya satarken Bist rakamlarına göre belirlenen alım ve satış fiyatları üzerinden işlem görür. Gram altın aldığınızda işçilik veya komisyon farklı gibi konularda değer kaybı yaşamazsınız. Bu nedenle en iyi yatırım aracı gram altındır. Gram altını ister kuyumculardan isterseniz de bankaların altın hesapları aracılığı ile satın alabilirsiniz. Hem güvenli olması hem de kolay alınıp satılabilmesi sebebiyle bozdurunca değer kaybetmeyen altın hangisi sıralamasında gram altın önemli bir yerdedir.

 

 

Külçe Altın

 

Külçe altın gram altına göre daha avantajlı bir yatırım yöntemidir. Külçe altında işçilik veya komisyon ücreti kesilmediği gibi yüksek bütçeli yatırımlar için daha güvenli bir yatırım aracıdır. Kuyumculardan satın alabileceğiniz veya bankalardan satın alarak yatırım yapabileceğiniz külçe altında satış yapmak istediğinizde işleme ücreti olarak belirli bir miktar kesinti yapılmaktadır.

 

 

Bilezik

 

Altın yatırımı yaparken değer kaybetmeyen altın türü olarak bilezik tercih edebilirsiniz. Bilezik alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düz ve işçiliği olmayan bilezik tercih etmektir. Bilezik alırken işçilik fiyatı ödediğiniz gibi satarken de işçilik fiyatı düşülmektedir. Bu nedenle işçilik fiyatını ödemeyeceğiniz düz bilezikler tercih etmek avantajınıza olacaktır.

 

 

Hurda Altın

 

Altın yatırımı yapmak isteyenler için değer kaybetmeyen altın türleri arasında yer alan hurda altın işçiliği olmayan, satış fiyatı üzerinden satabileceğiniz ve alırken uygun fiyatlı olarak satın alabileceğiniz bir altın türüdür.

 

 

Değeri Düşmeyen Altın Hangisi?

 

 

Değer kaybetmeyen altın türlerini sıralayacak olursak yatırım yapmak için alınacak altın sıralaması şu şekilde olacaktır.

 

 

  • Hurda altın
  • İşçiliği olmayan altın türleri
  • Gram altın
  • Külçe altın
  • Tam altın

 

Bu sıralama ile alacağınız altınlarda değer kaybı sırasına göre artacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz