Borsayı Anlatan 4 Önemli Kitap

09 Haziran 2019 Pazar, 22:11
borsa kitapları 642x320 - Borsayı Anlatan 4 Önemli Kitap

Borsa Kitapları Listesi

Günümüzde çoğu kişinin para kazanabilmek adına bir hevesle giriş yaptığı işlerden biri de borsa. Genel olarak her kazanç gibi kolay olmayan borsa aslında bilgi edinilmeden ya da yardım almadan girildiğinde kötü sonuçlar doğurabiliyor. Fakat bilgi edinilerek ve tecrübe ile çok iyi yerlere gelebilende mevcut.

Borsada bilgi sahibi ve tecrübe ile kazanç sağlayabilmek mümkün, işte bunun için yazılan ve oldukça yardımcı olabilecek kitaplar mevcut. Bu kitaplardan kısaca bahsedelim. İşte en popüler borsa kitapları listesi.

 

 

Tüm Zamanların En İyi Borsa Kitapları

 

Borsada yaşananları anlatan en iyi borsa kitapları şöyledir:

 

Borsada Önden Koşanlar

Borsada Önden Koşanlar borsa kitapları - Borsayı Anlatan 4 Önemli Kitap

En ünlü borsacıların bir araya gelerek oluşturduğu bu kitapta borsa teknikleri, stratejiler, tüyolar ve tecrübeye dayalı geleceğe dair ön görüler anlatılmaktadır. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın yirmi beşinci yıl dönümünde bir araya geliştirilerek yazılan bu borsayı anlatan kitap borsanın müdavimleri sayılacak tecrübeli isimlerin sizlerin borsa bilgisine tecrübeler katmanızı sağlayacak.

 

 

Borsayı Yenmek

borsayı yenmek borsa kitapları - Borsayı Anlatan 4 Önemli Kitap

Yine ünlü borsacı kurtlarından olan Peter Lynch tarafından yazılan kitapta en başta bahsettiğimiz üzere fazla bilgisi olmayarak borsaya giren ve kaybeden insanlara hitaben bilgiler aktarılmış. En iyi borsa kitaplarında üst sıralarda yer alan bu kitabın en önemli özelliği ise uzun vade de başarı sağlayabileceğiniz ipuçlarını içeriyor olması. Bu borsa kitapları ile bazı püf noktalarını yakalayabilirseniz uzun vadede kazanç mümkün.

 

 

Borsada Kazanmak Mümkün mü?

Borsada Kazanmak Mümkün mü borsa kitapları - Borsayı Anlatan 4 Önemli KitapGenel olarak borsanın temelini, ne yapılması gerektiğini, acemi borsacıların ne yaptığı ve ne yapmaları gerektiğini anlatan bu kitapta hisse senedi piyasası genel konu olarak ele alınmış. Eğer yatırım amaçlı hisse senedi almayı düşünüyor ve bunu tam olarak zarar etmeden nasıl yapacağınızı bilmek istiyorsanız bu kitap tam sizlere göre. Borsa kitapları arasında son incelediğimi kitap ise Paranın Büyüsü kitabıdır.

 

 

Paranın Büyüsü : Borsa

Paranın Büyüsü Borsa Kitapları - Borsayı Anlatan 4 Önemli Kitap

Okurlarından büyük ilgi gören ve oldukça sevilen bir kitap. En ufak bir yatırımcının dahi günlük ve aylık ortalama işlem hacminin yüzdelerini ve miktarını anlatan bu kitap aslında borsada para kazanmanızı ve tecrübe kazanarak performansınızı yükseltmenizi sağlayarak portföyünüze oldukça yüksek katkılar sağlama konusunda çok iddialı. Ayrıca bu kitapta piyasaların yükseliş ve düşüş anlarından sizlere neler yapmanız gerektiğini anlatarak zararınızı bu şekilde minimuma indirebilmenizi sağlıyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz