Borsadaki Turizm Hisseleri

19 Haziran 2020 Cuma, 09:00
bist turizm hisseleri 642x320 - Borsadaki Turizm Hisseleri

Borsadaki En İyi Turizm Hisseleri

Turizm hisseleri, turizm ve otelcilik alanında hizmet veren şirketlerin borsada işlem gören hisseleridir. Turizm hisselerinin yükseliş ve düşüş trendinde mevsimsel faktörler büyük rol oynar. Yaz döneminde hizmet veren turizm şirketlerine ait hisselerin yaz aylarında yükselişe geçmesi beklenirken kış sezonunda hizmet veriyorsa kış aylarında yükselebilir. Bunun yanı sıra turizm hisseleri konusunda ülkelerin dış politikası yabancı turizmde rol oynadığından borsa hisselerindeki trendi de etkiler. Ülkede meydana gelen terör gibi bir tehdit de turizm hisselerinin değerinde etken olur. 2020 yılı ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 virüs salgını turizm hisselerini aşağı yönlü etkilemiştir.

 

 

BİST Turizm Hisseleri

 

 

Turizm hisseleri konusunda açıklama yapan borsa analistleri hızlı düşüşün hızlı bir şekilde yükselişe neden olabileceği açıklamasını yapıyor. XTRZM hisseleri olarak da bilinen turizm hisselerinin yaz sezonunun açılması ile yükselişe geçmesi bekleniyor. Covid19 virüs salgınının büyük ölçüde kontrol altına alındığı ülkemizde yaz döneminde turizm hisselerinin yükselişe geçeceği tahmin edilebilir.

 

 

BİST Endeksi Turizm Endeksi

 

 

Ulaş Ulaşlar Turizm Yat, Maalt Marmaris Altınyunus, Pkent Petrokent Turizm, Ayces Altınyunus Çeşme, Martı Martı Otel, Avtur Avrasya Petrol ve Tur, Tektu Tek Art Turizm, Utpya Utopya Turizm hisseleri yaz sezonunda hareketli olabilecek hisse senetleri arasındadır. Turizm hisselerinde virüs salgını nedeniyle meydana gelen dalgalanma ve düşüşün önümüzdeki günlerde hızlı bir yükselişe geçebileceğini düşünen borsa uzmanları ise yaz sezonu için turizm hisselerinde hareketliliğin olabileceğini ön görüyor.

 

borsadaki turizm hisseleri - Borsadaki Turizm Hisseleri

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Findeks Nedir? Findeks bireyin veya bir kurumun finansal…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz