Borsadaki Teknoloji Şirketleri

02 Ocak 2021 Cumartesi, 22:21
borsadaki teknoloji hisseleri 642x320 - Borsadaki Teknoloji Şirketleri

BİST Teknoloji Şirketleri

Borsa üzerinde en çok alım satımın yapıldığı sektörlerin başında teknoloji gelmektedir. Teknolojinin gelecekte kazanç vaat eden bir sektör olması ise kar elde etmek isteyen yatırımcıların tercihleri arasına girmesini sağlamıştır. Günümüzde yaşanan gelişmeler ve teknolojinin bu gelişmelerdeki payı nedeniyle borsadaki teknoloji şirketleri yatırımın önem kazandığı hisseler olmaktadır.

 

 

Borsada Yükselen Teknoloji Hisseleri

 

 

Borsa İstanbul teknoloji şirketleri incelendiğinde büyük bir bölümünün yazılım, bilgisayar ve donanım üzerine olduğu fark edilecektir. Yıllara göre açıklanan verilere bakıldığında ise borsadaki teknoloji hisseleri 2020 Şubat ayında büyük bir fırlayış yaparak %32-45 arası kar sağlamıştır.

 

Yatırımcılar açısından risksiz bir şekilde kar elde etmek için uygun bir sektör haline gelen teknoloji hisselerinde yıllık ve aylık verileri incelemek gerekir. Teknoloji endeksinde bulunan hisseler incelendiğinde hemen hemen hepsinin kısa sürede değer kazanarak kar oranlarını yükselttiği görülebilir.

 

 

BİST Teknoloji Piyasa Verileri Umutlu!

 

 

Hisse alım satımında hareketli bir piyasa isteyenler için ve kısa vadede kazanç sağlamak isteyenler için teknoloji şirketleri ideal seçeneklerden biri olacaktır. İşlem hacminin geniş olması ve yatırımcıları gülümsetecek seviyelerde ilerlemesinden dolayı yatırımlar bu alanda değerlendirilebilir. Kar yüzdelerinin yüksek olması nedeniyle teknoloji şirketlerine ait hisseler bir yıl gibi bir dönemde kar oranını yarı yarıya katlama potansiyeli sunmaktadır. Bu yönüyle yerli ve yabancı yatırımcılar için borsada teknoloji hisseleri düşük risk ve yarı yarıya kar anlamına gelmektedir.

 

 

BIST 100 Teknoloji Hisseleri

 

 

bist teknoloji hisseleri - Borsadaki Teknoloji Şirketleri

 

 

Borsa teknoloji hisseleri hangileri diye merak eden yatırımcılar aşağıda yer alan tabloda teknoloji hisselerini bulabilirler.

 

 

BİST Teknoloji Hisseleri
Alcatel Lucent İndeks
Ard Grup Bilisim Kafein Yazılım
Arena Bil. San. Ve Tic. A.Ş. Karel
Armada Bil Sis. San. Ve Tic.A.Ş. Kron Tel. Hiz. A.Ş.
Aselsan Link Bilgisayar
Datagate Logo Yaz. San. Ve Tic. A.Ş.
Despec Netaş Telekom
Escort Papilon Savunma
Fonet Bilgi Plastikkart
Smartiks Yazilim  

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Hisse Senedi Alım Satım Komisyon Oranları Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz