Borsadaki Çimento Hisseleri

05 Haziran 2020 Cuma, 09:41
imento hisseleri 642x320 - Borsadaki Çimento Hisseleri

BİST Çimento Hisseleri

Çimento hisseleri borsa trendinde en hareketli hisselerdendir. Çimento sektöründe faaliyet gösteren büyük şirketlerin halka açık olan hisseleri yüksek işlem hacmine sahiptir. Devam eden alt yapı projeleri ve konut sektöründeki hareketlilik çimento hisselerini yukarı yönlü etkiler. Enerji maliyetlerinin yüksek olması da sektörü olumsuz yönde etkileyen bir faktördür. Çimento sektörünün her yıl bir önceki yıla göre büyüme içerisinde olduğu görülür.

 

Çimento hisseleri en çok işlem gören şirket Oyak Çimento şirketlerine ait hisselerdir. Aralık 2019’da alınan bir karar ile Oyak çimento bünyesinde yer alan Bolu Çimento, Aslan Çimento, Ünye Çimento, Adana Çimento gibi çimento şirketleri Mardin Çimento bünyesinde toplanmıştır. Birleşme kararı borsa hareketlerini de etkilemiştir. Oyak çimento hisseleri hızlı bir yükseliş trendinde hareketine devam ediyor. BİST endeksinin diğer oyuncularına bakıldığında en iyi çimento hissesi görülmesi aşikardır.

 

 

Çimento Hisseleri Ne Zaman Yükselir?

 

 

imento Hisseleri Hangileri - Borsadaki Çimento Hisseleri

 

 

Çimento hisseleri yılın her dönemi işlem gören hisselerdendir. Çimento hisseleri ne zaman yükselir? Çimento hissesi satın almak için en uygun zaman genelde faizlerin düşük olduğu zamanlardır. Faizlerin düşmesi dolayısı ile konut inşaat sektörüne eğilim olabileceğinden BİST çimento hisseleri de hareket göstermesi beklenebilir. Bunun için TCMB ve FED toplantısı sonrası  açıklamalar pür dikkat takip edilmektedir.

 

Çimento hisseleri neden yükseliyor, Yaz sezonunda inşaat sektörünün hareketlenmesi çimento hisselerinin yükselişinde rol oynadığından Nisan ayı çimento hisse alımları da pozitif bir yatırım olarak görülüyor. Kış ve yaz dönemlerinin başında alınacak çimento hisselerinin gerçekleşecek yükseliş ile kar getireceği düşünebilir. Çimento sektöründe hizmet veren büyük şirketlerin hisse senetleri işlem hacmi ve yükseliş trendi ile borsanın göz bebeğidir.

 

Çimento Hisseleri Hangileri?

 

ADANA (MRDIN) CIMSA
ADBGR (MRDIN) CMBTN
ADNAC (MRDIN) CMENT
AFYON KONYA
AKCNS MRDIN
ASLAN (MRDIN) NIBAS
BASCM NUHCM
BOLUC (MRDIN) UNYEC (MRDIN)
BSOKE YBTAS
BUCIM  

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz