Borsada Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

11 Mayıs 2020 Pazartesi, 09:00
yabancıların en çok aldığı hisseler - Borsada Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

Dünyada fevkalade artış gösteren ve özellikle yabancı menşeili hisse senedi yatırımları artık ülkemizde de günün en popüler ve güvenli yatırım aracı olmaktadır. Küreselleşmenin bir gereği olarak yabancı yatırımcılar farklı ülkelerde hisse yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu durum ise karşımıza yabancı takas oranı en çok artan hisseler kavramını çıkarmaktadır. Yabancıların ülkemizde aldığı ve sattığı hisseler hisse senedinin geleceği için önemli ipuçları verebilmektedir. Yabancıların en çok aldığı hisseler yatırımcılar tarafından olumlu algılanırken, yabancıların en çok sattığı hisseler olumsuz bir algıya sahiptir. O halde yabancı takas oranı en çok artan hisseler nasıl tespit edilir sorusunun yanıtını vermek yazının seyri için en isabetli karar olacaktır.

 

 

Yabancı Takas Oranı En Çok Artan Hisseler

 

 

Yabancı Takas Oranı En Çok Artan Hisseler - Borsada Yabancıların En Çok Aldığı Hisseler

 

 

Yabancı takas oranı en çok artan hisselerin en göz çarpan özelliği güvenilir yatırım kapısını sizlere aralamasından ileri gelmektedir. Çünkü pek çok hisse yatırımı tipi en ufak siyasi ve ekonomik dalgalanmaları kendi içinde absorbe edememekte ve yatırımcıların gelir kaybetmesine yol açmaktadır. Yabancı oranı en çok artan hisse senetleri ise tabiri caizse güvenli birer limanlardır. Bu hisseleri günü gününe takip etmek hissede olası hareketleri gözler önüne serebilemektedir. Yabancıların en çok aldığı hisseler hisse için olumlu olabilir.

 

Yabancı yatırımların yapıldığı hisse senetlerinin menşei olduğu ve doğrudan ve dolaylı olarak temas halinde olduğu ülkelerdeki finans dalgalanması diğer tip yatırımlardan çok daha minimal düzeyde seyretmektedir. Dolayısıyla finans dünyasına avam tabirle ‘’merhaba’’ diyen deneyimsiz yatırımcılar için yabancı takas oranı en çok artan hisseler biçilmiş kaftan hüviyetinde olacaktır.

 

Doğrudan doğruya bu tip hisselere yatırım yaparak herhangi bir endişe duymaksızın uzun vadede kalıcı bir kazancın keyfini sürebilirsiniz. Bu nedenle, yabancıların en çok aldığı hisseler itibarıyla güvenilir hisselerdir.

 

Peki, borsada yabancı takas oranı en çok artan hisseler listesine nasıl ulaşabilirsiniz. Bu konuda yayınlanmış ücretsiz raporlar bulunmaktadır. Örneğin, İş Yatırım ın bu raporuna tıklayarak yabancıların en çok aldığı hisseler listesine ulaşabilir, analizinizi yapabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz