Borsada Prim Yapmayan Hisseler

30 Nisan 2020 Perşembe, 09:00
borsada prim yapmayan hisseler 642x320 - Borsada Prim Yapmayan Hisseler

Borsada Prim Yapmayan Hisseler

Uzun yıllardan bu zamana değin yatırım türlerinin vazgeçilmezi olan hisse yatırımı; günümüzde de hala geçerliliğini korumakta ve pek çok birey tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hisse dünyası kedi içinde pek çok kompleks ekonomi terimi ve dinamikleri ile karmaşık bir hale gelmiş durumdadır.

 

Ekonomi ile ilgili karmaşaya yol açan ve bilhassa ekonomiye ve hisselere olan ilgisi henüz başlamış bireylerde soru işaretine yol açan kavran prim yapmayan hisseler kavramıdır. Peki, prim yapmayan hisse nedir? Bu soruya hiç hız kesmeden şimdi bir alt başlıkta değineceğiz.

 

 

Prim Yapmayan Hisse Nedir?

 

 

Hisse sektörünün içinde yer alan muğlak kavramlardan birisi de prim yapmayan hisse kavramıdır. Geçmişte her türlü yatırım olanakları sağlanmış ve hissenin değer kazanabilmesi adına tüm mutlak adımlar atılmış ancak hisse değeri hala durağan halde ise bu tür hisselere prim yapmayan hisse denir.

 

Esasında prim yapmayan hisseler için iki farklı anlam bulunmaktadır. Bir diğer anlamı ise geçmişte alınan ancak şuan atıl kalan değil şuan değerlendirilen fakat geleceğe yönelik hiçbir olumlu intibah uyandırmayan hisseler de prim yapmayan hisse olarak tanımlanmaktadır.

 

İşin gerçeği şu ki; hisseler ile alakadar olan pek çok birey, prim yapmayan hissenin ne olduğunu öğrendiği zaman aslında prim yapmayan hisse özellikleri ve niteliklerini hatta avantaj ve dezavantajlarını ön görebilir duruma gelmektedir. Zira prim yapmayan hisse tanımı gereği avantajlarını ve dezavantajlarını da beraberinde açık etmektedir.

 

Prim yapmayan hisseler ile ilgili detaylı çalışma yapılacak ise aylık hatta yıllık bazda dip fiyatında olan yani dibine yakın hisseleri incelemekte yarar vardır. Dibine yakın hisseler listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz