Borsada En Az Komisyon Alan Banka

12 Temmuz 2021 Pazartesi, 21:44
Borsada En Az Komisyon Alan Banka 642x320 - Borsada En Az Komisyon Alan Banka

Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar

Hisse senedi alım satımları için borsada en az komisyon alan banka sıralaması işlem hacmine göre yapılır. Buna göre oranlar açısından en avantajlı bankalar arasında Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, QNB Finansvest ve Ziraat Bankası yer alır. Oranlığa müşteriye göre değişir yani pazarlığa açık şekilde dikkate alınabilir. İşlem hacminin yüksek olmasıyla bankadan daha düşük oranlar talep edilebilir. Oranlara bakıldığında sıklıkla uygulanan oranlar şu şekildedir:

 

– Halkbank %0.15

– Ziraat Bankası %0,15

– Akbank %0.16

– Yapı Kredi Bankası %0.16

– Garanti Bankası % 0,17

– Denizbank % 0,17

– İş Bankası % 0,18

 

 

Ziraat Yatırım Borsa Komisyon Oranları

 

Borsada en az komisyon alan banka türlerinden biri olan Ziraat Yatırım işlemlerden binde 1,5 oranında tahsilat yapar ve buna bir de BSMV ilave edilir. Bu oran internetten yapılan işlemler için geçerlidir. Genellikle internet işlemleri için daha düşük oranlar belirlenir.

 

 

QNB Finansinvest Borsa Komisyon Oranları

 

İnternet üzerinden yapılan hisse senedi alım satım işlemleri için binde 1 oranında komisyon alınır. Borsada en az komisyon alan banka kategorisinde yer alan QNB Finansvest ile hisse senedi alımları ve satımları kısa süre içerisinde tamamlanır. Takas işlemi yapılacağında satış sırasında hesaptaki bakiye işlem için verilen saatler dışında tamamlanabilir ve bir sonraki seans gününde borsaya iletimi yapılır.

 

 

Halkbank Yatırım Komisyon Oranları

 

Yatırımcılar tarafından borsada en az komisyon alan banka olarak da ifade edilen Halkbank Yatırım mobil platformlar ve internet üzerinden hizmet verir. Bu kanallar aracılığıyla yapılan işlemlerde oranda daha avantajlıdır. Vadeli ve opsiyon piyasası için oranlar on binde 3 iken hisse senedi işlemlerinde bu oran on binde 9 olarak uygulanır.

 

 

Yapı Kredi Bankası Komisyon Oranları

 

İşlem hacmine göre belirlenen Yapı Kredi Bankası komisyon oranları on binde 9 ile binde 1,99 arasında farklılık gösterir. İşlem hacmi artarsa alınan oran düşecektir. Oranları daha da düşürmek adına bankanın borsa ile alakalı iletişim kanallarını tercih etmek avantaj sağlayacaktır. Genellikle internet şubesinden ya da mobil şubeden yapılan işlemlerde Yapı Kredi Bankası borsada en az komisyon alan banka olarak listelenir.

 

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Güvenilir Yatırım Aracı: Cumhuriyet Altınları Cumhuriyet Altını Nedir?…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz