Borsada Dikkat Çeken Hisseler

25 Mayıs 2020 Pazartesi, 09:02
Dikkat Çeken Hisseler 642x320 - Borsada Dikkat Çeken Hisseler

Dikkat Çeken Hisseler

Hisse yatırımı yapan kişilerin tercih ettikleri yatırım araçları tarafından dikkat çeken hisseler başlığında sunumlar yapılmaktadır. Yatırım araçlarının çeşitli gösterge işaretleri ve tablolar ile alım satımda dikkat çeken hisseleri gösterdiği bu çalışmalar yatırımcılar için büyük bir avantajdır. Çeşitli teknik analizlerle elde edilen verilerin yorumlanması ile oluşturulan dikkat çeken hisseler alım yapma sırasında büyük oranda fikir verecektir.

 

 

Dikkat Çeken Hisseler Nasıl Belirlenir?

 

 

Teknik göstergeleri dikkat çeken hisseler - Borsada Dikkat Çeken Hisseler

 

 

Dikkat çeken hisselerin belirlenmesinde hisselerin yaşadıkları durumlar vardır. Hisse grafikleri incelendiğinde bazı hisseler yükseliş trendine geçerken bazıları ise düşüşe geçerler. Hisse alım satımı yapan yatırımcılar için bu hisselerin piyasa kapanışındaki son durumları hakkında bilgiler verilir. Son bir yıldır ve ya bir haftadır yaşadıkları yükseliş ve düşüşleri işaret eden hisselerin alıma ya da satıma uygun olup olmadığı konusunda fikir veren bu hisseler dikkatli incelenmelidir. Özellikle göstergeleri dikkat çeken hisseler yatırım için dikkate alınmalı ve analiz edilmelidir.

 

Yatırımcılara fikir vermek ve geniş bir araştırma ile hisse alım satımında kazançlı çıkılmasını sağlamak için oluşturulan bu hisselerde göstergeler çok önemlidir. Borsada en çok kazandıracak hisseler olarak da görülebilen bu hisselere yatırım yapıldığında hatırı sayılır kazançlar elde edilebilir.

 

Günün hisseleri olarak sunulan dikkat çeken hisseler, hisselerin son durumları hakkında genel bir kanı oluşturmayı sağlar. Yatırımcılar için alım ya da satım emri verme konusunda etkili olan bu hisselerin dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir.

 

Teknik göstergeleri dikkat çeken hisseler analiz için kullanılan bazı terimler ise şöyledir:

 

  • Hareketli ortalama sinyalleri
  • İşlem hacmi
  • Hissenin fiyatı dipte mi zirvede mi?
  • İşlem hacminin sürekli yükselmesi
  • Kısa – orta – uzun vade analiz
  • Osilatör teknik göstergesi
  • RSI teknik indikatör

 

 

Teknik göstergeleri dikkat çeken hisseler tespiti için analiz programları kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca bu konuda size destek olan Finnet analiz programları ile de borsada dikkat çeken hisseleri tespit etmeniz mümkündür. Bu adresten ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
En İyi Yatırım Alanları Yatırım en sade haliyle;…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz