Borsada Aracı Kurum Mu Banka Mı?

22 Şubat 2021 Pazartesi, 08:39
Borsada Banka Mi Araci Kurum Mu 499x320 - Borsada Aracı Kurum Mu Banka Mı?

Borsada Banka Mı Aracı Kurum Mu?

Yatırım yapmayı düşünenler için borsada aracı kurum mu banka mı sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilmektedir. Özellikle borsaya yeni giriş yapanlar için büyük önem taşıyan bu durum yapılacak olan yatırıma, bankanın ve aracı kurumun özelliklerine, nasıl yatırım yapılacağına ve buna benzer detaylara göre değişiklik gösterir. Öncelikle bazı bankaların yatırım kısımlarının aracı kurum gibi çalıştığını bilmek gerekir. Böylece bankalar hisse senetlerinin alışına ve satışına aracılık etmektedirler. Bu durumda isme göre değil hizmet kalitesine göre kıyaslamayla seçim yapmakta yarar vardır.

 

Borsada banka mı yoksa aracı kurum mu diye karar vermeden önce bazı noktaların üzerinde durmak gerekir. Bunlar neticesinde yatırımcılar kendilerine en uygun seçimi daha rahat yapabileceklerdir.

 

 

Yatırım İçin Banka Mı Yoksa Aracı Kurum Mu?

 

 

En iyi yatirim hesabi hangi bankada 2021 - Borsada Aracı Kurum Mu Banka Mı?

 

 

Yatırımcılar banka mı yoksa aracı kurum mu diye karar vermeden ilk olarak yatırımı nasıl yapacağını belirlemelidir. Bu kapsamda yatırımcıların günlük al sat ya da uzun vadeli yatırım yapmak gibi seçenekleri mevcuttur. Bunlara alternatif olarak kısa ya da orta vadeli yatırım, kaldıraçlı piyasalarda işlem yapmak gibi yöntemler de tercih edilebilir. Bunlar arasından en uyun olan yatırım türü belirlenmelidir.

 

Seçimde ikinci aşamaya geçildiğinde banka ve aracı kurum yatırım bölümleri yönünden kıyaslanmalıdır. Bu noktada iki yerin de komisyon oranları incelenmelidir. Özellikle günlük al sat şeklinde yatırım yapılacaksa bu oranlar daha da önemli hale gelmektedir.

 

Son olarak yatırımcıların veri hızı konusuna da bakmaları gerekir. Alış ve satış emirlerinin anında gerçekleşmesi için canlı veriler anlık olarak ekranlara yansıyor olmalıdır. Günlük al sat yapan yatırımcılar işlemlerine buna göre yön vermektedir.

 

 

Banka Ve Aracı Kurum Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

Borsada aracı kurum ve banka seçerken aylık ücret, hesap işletim ücreti, hisse saklama ve alım satım komisyonu, EFT ve havaler masrafı, müşteri hizmetleri, analiz ve derinlik programları, sahip olunan teknolojik donanım, aracı kuruma ait mali durum gibi noktaları tek tek incelemek gerekir. Ödenecek aylık ücret çok yüksek olduğunda bu gereksiz bir ödeme haline dönüşecektir. Bunun yanı sıra kurumun ya da bankanın müşteri desteği kesintisiz ve profesyonel olmalıdır. Bu sayede merak edilen noktalara istenilen an yanıt bulunabilecektir.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz