Borsada 1 Liranın Altındaki Hisseler

16 Mayıs 2020 Cumartesi, 15:36
1 liranın altındaki hisseler 642x320 - Borsada 1 Liranın Altındaki Hisseler

1 Liranın Altındaki Hisseler

Hisse alım satımı yapan yatırımcılar için hisse fiyatlarının düşük olması ve gelecek vaad eden hisselerin önceden alınması oldukça önemli konulardan biridir. Bu yüzden hisse yatırımı yapacak olan yatırımcıların 1 liranın altındaki hisseler konusunda da araştırma yapması ve gelecek vaad eden hisseleri alması büyük bir avantaj olacaktır. Şirketin sermaye yapısı ile bağlantılı hisse lot fiyatı şirket değerinin yükselmesi ile yükseliş kazanacaktır. Bu sebeple, gelecekte şirketin değerinin yükseleceği inancı ile kuruşluk hisseler yatırım söz konusu olabilir.

 

 

1 TL’nin Altındaki Hisseler Alınmalı Mı?

 

 

Hisse senedi alım satım dünyasında fiyatı 1 TL’nin altındaki hisseler çoğu zaman talep görmemektedir. Bunun nedeni ise kuruşluk hisse olmaları ve düşük değere sahip olmaları olarak bilinmektedir. Hisse senetlerinde fiyatın yüksek olması bu hissenin değerli olduğunun ve yatırım dünyasında belirli bir değerinin olduğunu gösterir. Ancak 1 TL’den daha düşük olan hisseler yatırım dünyasında değersiz kabul edildiği için talep edilmemektedir. Fakat 1 liranın altındaki hisseler satın alan yatırımcılar geleceğin hisseleri ile de tanışmış olabilirler. Bu hisselere yatırım yapmak, riskli olabildiği gibi yüksek kazançlar da sağlayabilir. Az para ile de olsa alınan lot miktarı yüksek olacağından hisse fiyatının aşırı yükselmesi yüksek getiri sağlayabilir. Fakat aksi de olabileceği unutulmamalıdır.

 

1 TL’den daha düşük olan hisselerin alınması konusunda maniple durumlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca çeşitli spekülasyonlar nedeniyle de ucuz olan bu hisselerde sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle 1 liranın altındaki hisseler satın alırken dikkatli olmak ve hisseleri araştırmak gerekiyor. En ucuz hisseleri satın alan yatırımcılar manipule edilen hisse senetleri ile zarar edebilir, birikimlerini kaybedebilirler. Fakat bazı zamanlar sağlam hisse senetlerine yatırım yapmak avantajlı olabilir.

 

 

1 Liranın Altındaki Hisseler Riskli Mi?

 

 

1 TL liranın altındaki ucuz hisseler - Borsada 1 Liranın Altındaki Hisseler

 

 

Ucuz hisse önerileri isteyeler için 1 liranın altındaki hisseler büyük bir avantaj gibi görülebiliyor. Ancak diğer hisselerin alım satımlarında geçerli olan risk durumları bu hisselerde de geçerliliğini koruyor. Bu nedenle ucuz hisse alımı yapılırken mutlaka piyasa üzerinden araştırma yapılması gerekiyor. Araştırma yapılmadan bir hisse senedine yatırım yapmak beklenmeyen sonuçlar doğurabilir. Ayrıca bilinmeli ki bir şirketin 1 tl nin altında işlem görmesi, hissenin %100 ucuz olduğu anlamına gelmez. Şirkete bağlı gelişmeler hisse fiyatını aşırı yükseltebileceği gibi hisse fiyatında beklenmeyen düşüşler de yaratabilir.

 

Peki, borsada 1 liranın altındaki hisseler nasıl bulunur? Makalenin yazıldığı tarihte işlem gören ve 1 tl nin altında olan hisseler şöyledir:

 

Hisseler Hisse Fiyatı (TL)
BRKO ​ 0,48
KERVN 0,48
IEYHO ​ 0,62
YGYO ​ 0,62
YYAPI 0,62
IHLAS ​ 0,67
EGCYH ​ 0,86
MARTI ​ 0,94
PEGYO 0,94
UMPAS ​ 0,96

 

 

Ayrıca buradaki adresi takip ederek güncel borsadaki en ucuz hisseleri bulabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz