Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

13 Kasım 2018 Salı, 19:42
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 642x320 - Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

 

 

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 

Borcu olan bireyler için bir müjde diyebiliriz. Sicil affı yasası ile beraber birçok banka yapılandırma kredisi avantajı sunuyor. Her ne kadar bazı bankalar bu yasayı çok fazla umursamasa da yapılandırma işlemleri yapan bazı bankalar var. Borç kapatma kredisi olarak adlandırabileceğimiz bu uygulama ile borçları yapılandırmanız mümkündür. Ülkemizde bu şekilde kredi veren birçok banka bulunmaktadır? Peki, borç kapatma kredisi veren bankalar hangisidir?

 

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

 

Bankalarda mevcut olan taşıt, bireysel ihtiyaç kredisi ve kredi kartı gibi ödemeleriniz artık ödeyemecek kadar bir yük halini almış ise ya da ödeme düzeninde çeşitli zorluklara sebebiyet veriyorsa farklı bankalara olan dağınık haldeki borcunuzu zamanında ödemekte zorlanıyorsanız bankalar bu sorunlarınıza bir çözüm bulmak adına çeşitli kampanyalar sunuyor. Tüm farklı bankalarda yer alan borçlarınızı tek bir bankada toplayarak yüzde on ila on beş civarlarında daha fazla para ödeme koşulunu göze alanlar için 36 ay vadeye kadar borç kapatma kredisi verip tüm borçları yapılandırma için imkan tanımaktadır.

 

 

Borç Kapatma Kredisi 2019

 

Borç Kapatma Kredisi - Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borçlarını kapatmak isteyen ve farklı bankalarda çeşitli borçları bulunan kişilerin tek bir bankada borçlarını birleştirerek borçlarını kapatmasına yardımcı olmak için verilmekte olan borç kapatma kredisi çok daha kolay bir şekilde ve tek seferde ödeme imkanı sunar. Bunu haricinde borç kapatma kredisi adı ile ödemekte zorluğu bulunan dağınık borçlar için bir bankadan kredi çekip diğer tüm krediler kapatılması için kullanılabilir.

  Borsada Para Kazanma Yolları

 

Tüketicilerin birçok bankada borcu bulunması ve geciktirdiği takdirde çok daha fazla faiz binmesinden ötürü, borçların tek bir çatı altında toplandığı takdirde ödeme imkanı çok daha kolay olacağından birçok kişi borç kapatma kredisine olumlu yaklaşmaktadır. Bankalar bu olay ile beraber kredi notu yüksek olan kişilere yüksek faiz oranları ile finansman sunmaktadır. Uygun ödeme koşulları ile borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından sağlanan krediler ile diğer banka borcunu kapatmanız mümkündür.

 

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

 

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar - Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

 

Yüksek kredi riski bulunan, kredi notu yüksek olan kişilerin faiz oranını yukarı çekerek bir de dosya masrafını eklemektedir. Yüksek faiz oranları uygulanmış olduğunun altını çizelim. Borç transferi kredilerinde almış olacağınız beş bin liralık bir tutarın geri ödemesinin sekiz bin lira olacağını fakat taksitlerin eşit miktarda ödeyeceğini önceden haber edelim. En fazla elli bin liraya kadar kredi alınmakla beraber, otuz bin lira civarındaki krediler içinde kefil istenir. Kefil olan kişinin de kredi notunun en az 1500 üzerinde olması, geliri olması ve üstüne bir taşınmaz malın olması gibi koşullar bulunur. Fakat borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından kredi koşulları değişebilmektedir. Bunu unutmamalısınız.

 

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

 

Borç transfer kredisi veren banka kredi kartı ekstrelerini ve taksit doküman belgeleri talep edilir. Bu belgeler sisteme bakılarak kontrol edilir ve borçların tamamı için kendi bankasından ihtiyaç kredisine başvurur. Başvurunun onaylanmasının ardından tüm bankalardaki borçlarınızın kapanmış olduğuna dair bir resmi belge istenir. Borçların  borç kapatma kredisi veren bankalar tarafından kapanması için diğer bankaya başvuruda bulunurken bankanın eft yapması adına ikna olmalıdır. Banka bu kredileri verirsen bazı sorular da yöneltebilir.

  İlk Kez Kullanacaklar İçin Kapsamlı Kredi Kartı Rehberi

 

Borç kapatma kredisi ürününü Akbank, Vakıfbank, QNB Fİnansbank, TEB, Odeabank gibi birçok banka bu avantajlardan faydalanmak için fırsat tanımaktadır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Senetle Araba Almanın Yolları Zaman geçtikçe araç alımı…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz