Bitcoin Yatırımcılığının 4 Püf Noktası

25 Haziran 2019 Salı, 20:39
Bitcoin yatırımcılığı nedir 642x320 - Bitcoin Yatırımcılığının 4 Püf Noktası

Bitcoin Yatırımında Püf Noktalar

Bitcoin , oldukça geniş bir işlem hacmine sahip. Bitcoin ile yatırımlarda büyük karlar elde ediliyor. Kar elde edilmesi için elbette bazı noktaların önemsenmesi gerekiyor. Doğru adımlar atılırsa Bitcoin piyasasından önemli karlar elde edilebilir.

Hiçbir bilgi edinilmeden, bir donanıma sahip olunmadan bitcoin piyasasında başarı elde etmek oldukça zor.

 

Bitcoin Nedir?

 

Bitcoin Nedir Nasıl Yatırım Yapılır - Bitcoin Yatırımcılığının 4 Püf Noktası

 

Bitcoin elektronik ortamda ortaya çıkan yine elektronik ortamda kullanılabilen bir para birimidir. Bitcoin, 2008 yılında ilk kripto para birimi olarak Satoshi Nakamoto’nun yayımladığı makale ile adını duyuran bir elektronik para birimidir. Elektronik ticarette karşılaşılan zorlukların aşılması düşüncesi ile nakit para ile yapılması zor olan küçük meblağlı işlemlerin elektronik ortamda kriptografik ispata dayanarak yapılmasını hedeflemekteydi.

Bu sistem bir dijital imza yöntemine dayalı olduğu için her bir işlem sonucunda bu dijital imzalar kullanılmaktadır. Örneğin bir elektronik paranın kendisinden önce hangi işlemlere tabi olduğunu gösteren bir bloğu vardır. Nakamoto, Bitcoin sistemini 9 sayfalık bir makale ile açıklamaktaydı. Daha sonra kendi internet alan adını 2008 yılında kaydettirdi. Bitcoin sistemindeki ilk para transferinin tarihi de 2009 yılıdır. Bitcoin “BTC” ya da “XBT” kısaltmaları ile gösterilmektedir. Sistemin en düşük para birimi kurucusunun adı olan “Satoshi”dir. 0,00000001 Bitcoin, 1 Satoshi’ye eşittir.

 

 

Bitcoin ile İlgili Günümüzdeki Uygulamalar

 

Bitcoin alırken nelere dikkat edilmeli - Bitcoin Yatırımcılığının 4 Püf Noktası

 

 

Bitcoin’in günlük işlem hacmi 2019 Mart ayı itibarıyla 17,5 Milyon Bitcoin yani 71 milyar USD’dir. Konu ile ilgili olarak Bitcoin Vakfı da Eylül 2012’de kurulmuştur. Vakfın başkanı Llew Claasen’dir.  Bitcoin sisteminin bir diğer özelliği de “Bitcoin Madenciliği” yapılabilmesidir. İsteyen herkes bitcoin madenciliği yaparak bitcoin elde edebilir. Ancak yeterli ekipmanı olmayan kişilerin bu şekilde bir çabaya girmeleri, sıradan bir bilgisayarın işlemcisi için çok ağır bir yük olacağından bilgisayar sistemlerinin çökmesine ya da donanımlarının zarar görmesine neden olabilir.

Bitcoin sistemini oluşturan “Bitcoin Core” açık kaynak kodlu bir yazılım olduğundan herkesin madencilik yapmasına imkan tanımaktadır. Ancak özel geliştirilmiş donanım ve yazılımlarla bitcoin madenciliğinden olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Onun dışında, bazı internet siteleri saatlik tıklamalar karşılığında ücretsiz olarak bitcoin dağıtımı yapmaktadır. Bu tür sitelerden elde edilebilecek bitcoin miktarı çok sınırlı olup, bu siteler saatlik tıklama ile bitcoinden ziyade daha çok satoshi elde edilmesine imkan tanımaktadır. Elde edilen satoshiler belli bir miktara ulaştığında bitcoin cüzdanları aracılığı ile ilgilinin hesabına aktarılmaktadır.

 

Yatırımcının bitcoin piyasasının tüm püf noktalarını bilmesi gerekiyor. Bu sayede doğru adım ve kararlar verilebilir. Pekala, Bitcoin yatırımcılığı püf noktaları nelerdir? Şimdi bu  konuya değineceğiz.

 

 

Bitcoin Piyasasında Püf Noktalar

 

Bitcoin para kazanma tüyoları - Bitcoin Yatırımcılığının 4 Püf Noktası

 

Alım – Satım İlişkisine Dikkat!

 

Bitcoin nedir nasıl alınır hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Bitcoin piyasası düf noktaları sizlerle paylaşacağız. Piyasanın ilk püf noktası alım ve satım noktalarıdır. Bitcoin yatırımlarında kar elde etmenin en doğru adımlarından biri doğru seviyede alım ve satım yapmaktır. En doğru yerde alım satımı yapabilmek için bitcoin borsasını iyi tanımak ve analiz gücünün iyi olması gerekiyor. Bundan dolayı alımın ve satımın hangi noktada yapılması gerektiğine doğru karar vermek gerek. Yanlış zamanda ve yanlış şartlarda alım satım yapmak yatırımcıya kar getirmez. Aksine zarar etmesine neden olabilir. Alım satım için detaylı bilgiler elde edilir. Uygun şartlar varsa hemen işlem yapılır.

 

Teknik ve Temel Analiz Yapmak

 

Bitcoin piyasasasında analiz yapmak, piyasada kazanmanın püf noktalardan bir tanesidir. Analiz, piyasaya hakim olmak anlamına gelir. Doğru analizler yapılarak doğru adımlar atılabilir. Bitcoin yatırımcılığı analiz yeteneği geliştikçe tahmin becerisi de gelişir. Dolayısıyla bu durum yapılan yatırımlara olumlu olarak yansır. Bitcoin piyasasında o an mevcut durumun iyi bir şekilde analiz edilmesi doğru işlemler yapılması anlamına gelir.

 

Piyasayı Yakından Takip Etmek

 

Bu madde de son derece önemlidir. Takip etmek bitcoin piyasası hakkında her an bilgi sahibi olmaktır. Her şeyden haberdar olan yatırımcı için risk azalır. Zira yatırımcı piyasada neler olup bittiğinin takibindedir. Söz konusu duruma göre yeni kararlar alır ve işlemlerini bu doğrultu da gerçekleştirir. Piyasa takip edilmediğinde yatırımcı piyasadaki son durumu bilemez. Bu da yatırımcının olası zararlar ile karşılaşmasına neden olur.

 

Psikolojik Kontrolü Sağlamak

 

Bitcoin piyasasında, kontrolü sağlamak gerekir. Bu kontrol psikolojik bir kontroldür. Yatırımcının soğukkanlı ve sakin olmalıdır. Duygusal gelgitler ile acelece kararlar verilmemelidir. Bu duygusallıklar yatırımcıyı, yanlış adımlara sürükler. Elbette bu durum, yanlış ve kar getirmeyecek işlemlere sebep olur. Sakin kalınmalı ve mantıklı düşünülmelidir. Yatırımcı, kendini psikolojik olarak her duruma hazırlamalıdır. Kar elde etmek kadar zarar etmek de yaşanabilecek bir durumdur. Yatırımcı, zarar ettiğinde ani karlar vermeden sabırlı olmalı ve daha doğru adımlar atmak için mantıklı düşünmelidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Borsada En Az Komisyon Alan Bankalar Hisse senedi…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz