Bitcoin Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mı?

20 Mayıs 2021 Perşembe, 22:23
Bitcoin Guvenilir bir Yatirim Araci Mi 642x320 - Bitcoin Güvenilir Bir Yatırım Aracı Mı?

Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı?

Bitcoin son dönemlerin en çok rağbet gören parası olmuştur. Sanal para alanında bir tek bitcoin ve bunun çevresinde şekillenen alt coinler bulunmaktadır. Bu yatırım aracında zaman zaman dolandırılma haberleri görülmesi mümkündür. Zaman zaman ciddi kayıplar yarayan ya da yüklü kazançlar elde eden kişiler görmek mümkündür. Her zaman yüklü kazançları görerek bitcoine girmek isteyen kişi sayısı daha fazladır. Ancak bu işe girmeden önce de akıllarda hep aynı soru olmaktadır. Bitcoin güvenilir bir yatırım aracı mı diye merak edilmesidir. Bu nedenle bitcoin işlemleri için araştırma yapılmaktadır.

 

 

Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

 

 

Bu sorunun yanıtı hem güvenilir hem de güvenilir değil olacaktır. Peki bir işlem aynı zamanda hem güvenilir hem de güvenilir değil nasıl olabilir? Öncelikle belirtmek gerek ki, bitcoin istikrarlı şekilde ilerleme gösteren bir sanal paradır. Uzun vadeli yatırımcının yüzünü güldürür. Ancak bundan türemiş olan alt coinleirn bir kısmı bir günde ani düşüşlere açıktır. Güvenilir değildir. Bitcoin alt coinlere göre en güvenilir sanal paradır. Bu sanal paranın da iyi şekilde saklanması gerekmektedir. Türkiye’ de yatırım yapacaksanız, belirli isim yapmış şirketlerde hesap açmak güvenilir bir sistemdir. Ancak ismi duyulmamış şirketlere üye olduktan sonra para kaptırma olasılığınız, şirketin batması ve sahibinin yurt dışına kaçması, son dönemde sık karşılaştığımız güvensizlik göstergesidir.

 

Ben sıcak cüzdan ile web sitesine güvenemem diyenlerdenseniz, soğuk cüzdan yöntemi ile para saklama almış olduğunuz bitcoini güvenilir bir yatırım aracı yapmaktadır. USB ye atacağınız ya da kağıt para olarak üzerindeki kare kodu bastırabileceğiniz bir sistem bu sanal parayı, somutlaştırmaktadır.

 

Görüldüğü üzere bitcoin güvenirliği yatırımcının tercihlerine bağlı olarak şekillenmektedir. Uzun vadeli yatırımcı ve parasını güvenle saklamayı bilen yatırımcı her hâlükârda karlı çıkacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz