Binance Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

15 Nisan 2021 Perşembe, 18:33
Binance Coin Lira 642x314 - Binance Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

Binance Coin Lira

ERC- 20 tabanlı bir kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) Binance adlı kripto para değişim borsası tarafından ortaya çıkarılmıştır. İlerleyen zamanlarda Binance’ın kendi zincirini kurmasıyla birlikte ERC- 20 tabanından BEP2 tabanlı yapıya geçiş yapılmıştır. Bu işlemle ERC20 tokenlar yakılmış ve BEP2 token haline dönüştürülmüştür.

 

Binance işlem hacmi yüksek borsalardan biri olup kendi kripto parası olan Binance Coin ile hem hacim hem de reel para karşılığı olan değerde ciddi yükselmeler yaşamıştır. Bu kripto paranın ilk olarak kullanımı 2017 yılında olup çıkışta toplam değeri 100.000.000 BNB olarak ifade edilmiştir. O zamanda bir BNB ortalama 0.11 ABD dolarına eşit olup fiyatlarda sürekli dalgalanmalar yaşanmaktadır. Fiyatların yüksek seyretmesi sebebiyle BNB piyasa değeri en yüksek kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

 

 

Binance Coin (BNB) Güvenli Midir?

 

 

Binance coinin temelinde bulunan Binance kripto para borsası ülkemizde bu alanda en çok tercih edilen borsalar arasında yer alır. Gerçekleştirilen işlemlerin gizlilik prensibi altında yürütülmesi ve bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmaması coin işlemlerini daha güvenli hale getirmektedir. Bunun için sistemde çift doğrulama sistemi kullanılmaktadır. Bunlar Google doğrulaması ve sms doğrulamasıdır.

 

 

Binance Coin (BNB) Sistemi Nasıl Çalışır?

 

 

Binance Kripto Para - Binance Kripto Para Hakkında Merak Edilenler

 

 

Binance Coin (BNB) çalışma sistemi için asıl amaç piyasanın enflasyonunun engellenerek dengede kalmasıdır. Bu nedenle Binance borsası yıllık karının yüzde yirmisi ile BNB satın alarak coin yakar. Böylece denge sağlanmış olur. Kullanıcılar bu coin ile yapacakları tüm işlemler için kripto para borsasına komisyon ödeyecektir. Binance borsasında bu oranlar düzenli kullanıcılar için her yıl indirimli olacak şekilde uygulanır.

 

 

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır – Satılır?

 

 

Binance Coin (BNB) alım satım işlemleri için kullanıcılar avantajlı özelikler sunması sebebiyle genellikle Binance platformunu tercih etmektedir. Bu kripto para biriminin madenciliğinin yapılması mümkün değildir. Bu nedenle yalnızca borsalar aracılığıyla işlem yapılabilir. Bunun için detaylı bir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur. Platformda üyelik oluşturulup alım için nakit transferi yapılır ve ardından en kadar Binance Coin (BNB) satın alınacaksa onun için emir oluşturularak işlem tamamlanır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Bitcoin Güvenilir bir Yatırım Aracı Mı? Bitcoin son…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz