Bankaya Gitmeden Kredi Başvurusu Yapmak

12 Eylül 2020 Cumartesi, 17:49
Subeye gitmeden kredi basvurusu 642x320 - Bankaya Gitmeden Kredi Başvurusu Yapmak

Bankaya Gitmeden Nasıl Kredi Çekebilirim?

Şubeye gitmeden kredi çekilmesi mümkündür. Fakat bunun için bir takım koşulları yerine getirmek gerekir. Bilindiği üzere artık para çekmek dışında birçok işlemin şubeye gidilmeden yapılmasına imkan sağlanıyor. Fatura ödeme, kira ödeme, okul taksiti ödeme, gibi ve bunu yanı sıra havale, EFT, kredi başvurusu ve buna benzer işlemleri internet şubesinden veya cep şubeden yapabilmeniz mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey vadesiz TL hesabınızın olması ve akıllı telefonunuzda bankanızın mobil uygulamasının olması gerektiğidir.

 

 

Cep Şubeden Kredi Başvurusu

 

 

Mobil şube yani bir diğer adıyla cep şube internet bankacılığını kullanarak şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi çekebilirsiniz. Bankanıza ait cep şube uygulamasını indirmeniz halinde daha sonrasında uygulamaya kolay bir şekilde giriş yaparak ilgili adımları takip etmeye müteakip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu bankanız da kredi notunuz da yüksekse kredi başvurunuza en kısa zaman zarfında onay verebilir. Kredinizin onaylanması halinde krediniz ilgili bankanıza bağlı mevcut vadesiz hesabınıza aktarılır.

 

Ayrıca internet cep şubesinden de kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Bunun için sadece bilgisayarınızın herhangi bir internet tarayıcısından bankanızın internet bankacılığına girmeniz ve ilgili kategoriden kredi başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca kredi çekim miktarınız mevcut kredi notunuz ve ödeme koşullarına göre belirlenebilir.

 

 

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

 

aninda kredi basvurusu - Bankaya Gitmeden Kredi Başvurusu Yapmak

 

 

 

Kredi notunuzun öncelikle tüm bankalar tarafından belirlendiğini unutmamanız gerekir. Sizin kullanmış olduğunuz tüm krediler, kredi kartları borç durumunuz kredi notunuzu doğrudan etkileyecektir.

 

Kredi notu düşmemesi veya yükselmesini sağlamak için kredi ödemelerinizin düzenli olarak zamanında yapılıyor olması gerekir. Kredi kartınızın toplam borcunu ödeyemeyecek durumda olsanız bile en azından asgari ödeme tutarını ödeyerek kredi notunuzun olumsuz etkilenmesini önlemiş olursunuz. Özellikle bankaların kayıtlarında ödemelerinizin gecikmesi sonucu yasal işlem veya yasal takibe girmiş olmanız kredi notunuzu olumsuz etkileyecek ve uzun bir süre de yükselmesi bir hayli zor olacaktır.

 

Bu nedenle, kredi ve kredi kartları ödemelerinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde bankalardan kendi hesabınız hatta maaş hesabınız olması durumda dahi kredi alabilmenizi çok zorlaştırmış olacaksınız.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Kredisiz - Faizsiz Ev Alma Yöntemleri Faizsiz ev…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz