Bankalardan Emeklilere Promosyon Fırsatı!

22 Kasım 2019 Cuma, 19:53
Emekli Promosyon Başvurusu 642x320 - Bankalardan Emeklilere Promosyon Fırsatı!

Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriliyor?

Emekli maaşınızı bir başka bankaya taşıyacaksanız veya zaten emekli maaşınız herhangi bir bankadaysa ve promosyon almak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken bazı işlemler olacak.

Her 3 yılda 1 verilen emekli promosyon işlemleri ile maaş aldığınız bankadan promosyon alabilir, verilen parayı gönül rahatlığı ile harcayabilirsiniz. Peki, promosyon başvurusu nasıl yapılır, ne zaman promosyon verilecek, yeni emekliler nasıl promosyon alabilir? İşte tüm merak edilen soruların cevapları.

 

 

Emekli Promosyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

 

Emeklilere promosyon ne zaman verilecek son dakika - Bankalardan Emeklilere Promosyon Fırsatı!

 

Bir bankadan emekli promosyonu almak için yapmanız gereken tabii ki ilk önce maaşınızı ilgili bankaya taşımak olacaktır. Emekli iseniz ve daha önce emekli promosyonu aldıysanız, ya bankanızdan yada e-devletten emekli promosyon sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşınızı İş Bankası, Ziraat Bankası, ING Bank, TEB gibi herhangi bir bankaya taşımak için ise yapmanız gereken birkaç işlem var.

 

 

Yeni Emekli Olacaklar Emekli Promosyon İşlemleri;

 

 

SGK veya BAĞ-KUR’dan emekli olacaksanız ve maaşınız örneğin Türkiye İş Bankası üzerinden almak istiyorsanız öncelikle SGK İl Müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor ve kısa bir işlem ile İş Bankasını tercih ettiğinizi şahsen beyan etmeniz gerekiyor.

 

Emekli Sandığı’ndan emekli olacak kişilerin ise maaşlarını İş Bankası üzerinden almak için yapmaları gerekenler, çalıştıkları kuruma dilekçe vererek, maaşlarını alacakları aracı banka olarak İş Bankası’nı seçtiklerini bildirmek.

 

Ardından yapılacak son işlem ise İş Bankası’nın mobil uygulaması İşCep veya İş Bankası şubeleri üzerinden maaşlarını alacakları hesabı belirlemek. Bu işlemlerin ardından emekli promosyon için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer başka bir bankaya taşımak istiyorsanız, ilgili bankaya başvuru yaparak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Banka Değişikliği İle Emekli Promosyon Başvurusu;

 

 

Emekli maaşınızı PTT veya diğer herhangi bir banka üzerinden alan emeklilerin yapması gereken işlem ise İş Bankası mobil uygulaması olan İşCep, İş Bankası internet şubesi veya tüm İş Bankası şubelerinden yapacakları taşıma işlemi. Bunun ardından İş Bankası emekli promosyonuna başvurabilecekler.

 

Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, emekli maaşınız üzerinde bloke bulunmamasıdır. Aksi taktirde hem taşıma işlemi onaylanmayacaktır, hem de bloke süresince promosyon alma imkanınız olmayacaktır.

 

 

Emekli Promosyon Miktarları Ne Kadar?

 

 

Aldığınız maaşa göre size verilecek promosyon değişiklik gösterecektir. İş Bankası tarafından güncel olarak belirlenmiş oranlara göre:

 

  • Maaşı 1000 TL’den düşük (999’a kadar) olanlar için verilecek emekli promosyonu 300 TL
  • Maaşı 1000-2000TL arası olan kişiler için 375TL,
  • Maaşı 2000 TL ve üzeri kişiler içinse 450 TL.

 

 

Emekli Promosyonu Başvurusu

 

Maaşını herhangibir bankadan almakta olan emeklilerin promosyonları başvuru süresinden sonraki üç iş günü içerisinde  hesaplarına yatacaktır. Maaşını ilk kez alacak olan kişiler içinse ilk maaş gününü takiben üç iş günü içerisinde emekli promosyonları ödenecektir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hisse Rapor sitesini ziyaret ederek Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları ile Çerez Politikası nı kabul etmektesiniz.

Bunu da Beğenebilirsin
Gedik Yatırım Hisse Senedi Komisyon Oranları Yatırım yapmak…
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz